- Dbamy o rozwój naszych produktów, słuchamy czego oczekują nasi klienci - mówi Tomasz Szczęsny, dyrektor handlowy John Deere Polska. - Ograniczona ilość kredytów preferencyjnych czy też oczekiwanie na klarowną politykę jeśli chodzi o środki finansowe na lata 2014-2020 - to wszystko sprawia, że widzimy ogromy potencjał do dalszego rozwoju. Patrząc na tę sytuację John Deere podjął decyzję o współpracy z John Deere Financial. Chcemy aby w tym okresie kiedy nie ma tych środków i w przyszłości ich prawdopodobnie nie będzie, będziemy mogli obsłużyć naszych klientów i dostarczyć im najlepszą możliwą ofertę - wyjaśnia Szczęsny.

John Deere Financial to organizacja wewnątrz Grupy John Deere istniejąca od 1958 r. w celu wspierania sprzedaży maszyn John Deere przez atrakcyjne formy finansowania fabrycznego. Dzisiaj organizacja jest obecna w 20 krajach obracając aktywami wartymi miliardy dolarów. W Europie John Deere Financial jest obecny od 1991 r. z Bankiem Credit Agricole firma współpracuje w różnych krajach od 14 lat. Współpraca z John Deere Polska rozpoczęła się z dniem 2 stycznia br., co zostało ogłoszone podczas konferencji prasowej w pierwszym dniu targów Polagra Premiery.

- Nowe promocyjne programy finansowania fabrycznego John Deere są dostępne już od stycznia br. Chcemy dostosowywać ofertę do oczekiwań naszego klienta. Ceny i oferta są unikalne na rynku. Poszczególne gospodarstwa mają różne potrzeby. Jedni chcą spłacać kredyt w ratach miesięcznych, inni w półrocznych lub rocznych. My taką możliwość klientom dajemy. Bardzo ważnym punktem są proste procedury i szybki proces kredytowy. Klient nie musi jechać do banku - to bank przyjeżdża do niego - wyjaśnia Agnieszka Dzięcielska z John Deere Financial.

Umowę wraz z bankiem Credit Agricole podpisał Europejski Fundusz Leasingowy oraz Carefleet (spółka zależna EFL, oferująca m.in. dłogoterminowy najem, który wkrótce również będzie dostępny w ofercie John Deere Financial).

- Tworząc ofertę dla polskich rolników korzystaliśmy z doświadczeń kas regionalnych Credit Agricole, które działają od ponad 100 lat i obsługują obecnie 90 proc. rolników we Francji - przekonuje Waldemar Kwiatkowski, dyrektor departamentu Klientów Agrobiznesowych w banku Credit Agricole. - Dobrze znamy potrzeby tego sektora m.in. dzięki współpracy z licznymi partnerami w wielu krajach. Z firmą John Deere współpracujemy na podobnych zasadach już m.in. we Francji czy Włoszech, zapewniając bardzo atrakcyjne produkty finansowe - dodaje

Nowa oferta dotyczy finansowania wszystkich rodzajów maszyn rolniczych John Deere. Ofertą mogą być objęte również inne maszyny towarzyszące kupowane wraz ze sprzętem John Deere.