Zakres wspólnych działań firm John Deere i Deutz (nie należy mylić z producentem ciągników Deutz-Fahrem) obejmuje zaprojektowanie silnika, który każda z firm dostosuje jako produkt do specyficznych potrzeb swoich klientów za pomocą oprogramowania i elementów sterujących. Produkcja i dystrybucja silników będzie wykonywana niezależnie przez firmy John Deere i Deutz. Nowy silnik w segmencie ciągników rolniczych dostępny będzie tylko w maszynach John Deere.

-John Deere i Deutz są liderami branży w projektowaniu i produkcji innowacyjnych silników - powiedział Pierre Guyot, starszy wiceprezes John Deere Power Systems.

-Dzięki połączeniu i wzajemnym uzupełnianiu się naszej wiedzy i obszarów zainteresowania, cieszymy się, że będziemy mogli zaoferować klientom John Deere i Deutz niezawodny, opłacalny i ekonomiczny wariant silnika w niskim zakresie mocy - dodał.

Z kolei dyrektor generalny Deutz, Frank Hiller, tak komentuje ostatnie wydarzenie.

- Fakt, że firma John Deere wybrała Deutz jako partnera w projekcie silnika, podkreśla naszą silną pozycję w dziale silników dla zastosowań pozadrogowych. Ta współpraca jest ważnym krokiem w nawiązywaniu relacji biznesowych między obiema firmami. Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością połączenia sił z liderem w branży, takim jak John Deere, tworząc w ten sposób wartość dla naszych klientów.