Na polskim rynku ciągników rolniczych marka John Deere zajmuje od lat pozycję lidera w segmencie mocy od 100 KM w górę. Udział zielonych ciągników w tym zakresie mocy stanowi 19,5 proc.

Im wyższa moc, tym wyniki coraz bardziej korzystne dla John Deere. Udział marki w grupie ciągników powyżej 220KM przekracza 25 proc. W okresie od grudnia 2013 r. do końca listopada 2014 r. zarejestrowano w Polsce 116 ciągników John Deere (ponad 220 KM). Drugi był pod tym względem New Holland z 63 rejestracjami, kolejny Case IH (54 ciągniki) oraz Fendt (47 szt.).

Jak podkreśla Piotr Dziamski, szef marketingu z John Deere Polska, z roku na rok rośnie również udział marki w sprzedaży mniejszych maszyn.

- Cieszy nas, że systematycznie zwiększamy ilość sprzedaży ciągników niższej mocy. Obecnie jesteśmy najbardziej popularną zachodnią marką na rynku ciągników kompaktowych do mocy 49KM zajmując drugie miejsce z udziałem w rynku ponad 23 proc. - komentuje Dziamski.

- Najbardziej zadowalające jest dla nas szerokie zainteresowanie i doskonałe przyjęcie przez rolników nowych modeli wprowadzonych do sprzedaży. Ciągniki serii 6MC oraz 6RC, przejęły silną pozycję w naszej ofercie po bardzo cenionych modelach 5R . Od jesieni ruszyły pełną parą dostawy ciągników nowej serii 5M (od 75 do 115KM) produkowanych w zakładach John Deere w USA. Ciągniki te są już dostępne od ręki w 58 punktach sprzedaży - dodaje.