Na tegorocznych targach Gardenia (26-28 lutego), firma zaprezentowała dwa mniejsze modele traktorków ogrodowych: X105 oraz X115R. To maszyny przeznaczone do pielęgnacji mniejszych trawników.

Obok nowości na stoisku firmy zobaczyć można było również tegorocznego złotego medalistę Międzynarodowych Targów Poznańskich - niezawodną kosiarkę John Deere X305R, a także pojazd użytkowy Gator 855D na gąsienicach oraz maszyny komunalne. Walory gąsienicowego Gatora zostały docenione podczas pokazów w Tatrzańskim Parku Narodowym.

Modele Johhn Deere X105 oraz X115R pojawiają się sieci dealerskiej w najbliższych tygodniach i zaczną pracę w ogrodach już w nadchodzącym sezonie.

Kosiarka samojezdna X105 to model napędzany jednocylindrowym silnikiem o mocy 6,85 kW przy 3350 obrotów na minutę. Maszyna wyposażona jest w bezstopniową przekładnię CVT, która zapewnia płynną pracę i wygodne sterowanie prędkością jazdy.

John Deere X105 wyposażona jest w agregat z bocznym wyrzutem o szerokości koszenia 107 cm umożliwiający cięcie na wysokości 25 - 100 mm. Kosiarka przeznaczona jest do ogrodów o powierzchni do 4000m2.

Druga z zaprezentowanych nowości - model X115R również przeznaczona jest dla posiadaczy mniejszych ogrodów. Ten model napędzany jednocylindrowym silnikiem spalinowym o mocy 6,85 kW przy 3350 obrotów na minutę, wyposażony jest kosz na ściętą trawę i agregat o szerokości koszenia 92 cm, umożliwiający ciecie na wysokości 25 - 90 mm. Hydrostatyczna przekładnia zapewnia obsługę najprostszą z możliwych.

Nie zabrakło również przedstawiciela maszyn skierowanych do branży komunalnej - ciągnika kompaktowego serii 3R oraz 4R, który zastąpił starsze modele serii 4020. Maszyny serii 4R w zależności od modelu wyposażone są w silniki wysokoprężne Yanmar o mocy od 49 do 66 KM, napęd na 4 koła oraz napęd hydrostatyczny eHydro.

Wśród maszyn zaprezentowanych na wystawie nie mogło również zabraknąć tegorocznego złotego medalisty Gardenii 2015. Wyróżniona kosiarka samojezdna John Deere X305R firmy to maszyna wyposażona w agregat koszący o szerokości 107 cm oraz unikalny wentylator TurboStar, który podnosi źdźbła trawy przed skoszeniem. Takie rozwiązanie ma zapewnić równe cięcie nawet wilgotnej i mokrej trawy. Agregat koszący tłoczony z jednego kawałka blachy umożliwia koszenie w zakresie wysokości od 25 do 102 mm.

Jak przekonuje producent, dzięki systemowi TurboStar możliwe jest m.in. upchnięcie w zbiorniku o pojemności 300 l nawet do 123 dodatkowych litrów ściętego materiału. To z kolei pozwala na znaczne ograniczenie liczby przejazdów do miejsca opróżnienia zbiornika oraz oszczędność czasu i paliwa.

Maszyna wyposażona jest w dwucylindrowy silnik benzynowy o dużej pojemności (603 cm3) i mocy nominalnej aż 12,2 kW przy 3100 obrotów na minutę. Silnik chłodzony powietrzem zapewnia wyjątkową wydajność i cichszą pracę.

Model X305R wyposażony jest w przekładnię hydrostatyczną, tempomat oraz komfortowe stanowisko operatora. Producent przekonuje, że stalowa rama wykonana z materiału o grubości 3 mm oraz żeliwna przednia oś zapewniają wysoką wytrzymałość na uszkodzenia i odkształcenia, niezbędną podczas poruszania się na nierównym terenie. Także zbiornik na trawę został wytworzony z wytrzymałych materiałów i dodatkowo uszczelniony, by chronić operatora przed pyłem.

Kosiarka zalecana jest dla właścicieli większych ogrodów o powierzchni nawet do 8000m2.