Deanna M. Kovar będzie zarządzać Regionem 1 (Afryka, Środkowy Wschód i Azja) oraz Regionem 2 (Europa i WNP). Stanie na czele dziełów: Agricultural Equipment (maszyny rolnicze) oraz Turf (sprzęt do pielęgnacji zieleni). Dotychczas Kovar prowadziła dział Precision Agriculture.

Markwart von Pentz stanowisko D.M. Kovar

Obecnie stanowisko które obejmie Kovar piastuje Markwart von Pentz, który po zmianie obejmie rolę doradcy dyrektora generalnego Johna C. Maya przed przejściem na emeryturę w 2024 r.

 – Jestem dumny z tego, co w ostatnich latach osiągnęliśmy jako John Deere w Europie, Afryce i Azji. To idealny moment na przekazanie pałeczki dalej i nie mógłbym wskazać lepszej następczyni niż Deanna – podsumowuje obecny prezes, Mark von Pentz.

Jak podaje John Deere, Von Pentz, pochodzący z Dolnej Saksonii, od 2007 r. był jednym z dwóch prezesów Agricultural Machinery. W trakcie długiego okresu 16 lat pełnienia funkcji członka zarządu dla John Deere, odegrał ważną rolę w kształtowaniu i wzmacnianiu pozycji firmy i siły gospodarczej – w szczególności w Południowej Ameryce, Europie i Azji. Von Pentz rozpoczął też dostosowywanie firmy do norm cyfryzacji rolnictwa.

Obecnie stanowisko które obejmie Kovar piastuje Markwart von Pentz, który po zmianie obejmie rolę doradcy dyrektora generalnego Johna C. Maya przed przejściem na emeryturę w 2024 r., fot.JD
Obecnie stanowisko które obejmie Kovar piastuje Markwart von Pentz, który po zmianie obejmie rolę doradcy dyrektora generalnego Johna C. Maya przed przejściem na emeryturę w 2024 r., fot.JD

"Technologiczne" doświadczenie wyniesione z farmy

Z kolei Deanna M. Kovar jest doświadczoną ekspertką od cyfryzacji rolnictwa: na poprzednim stanowisku odpowiadała za obszar Precision Agriculture i była kluczowa dla transformacji firmy w „Smart Industrial Company” i wprowadzenia „John Deere Production Systems”.

 – Obserwowanie wczesnego zaangażowania Marka w cyfryzację było ekscytujące. Naszym wspólnym celem zawsze było sprostanie złożonym potrzebom naszych rolników w zakresie cyfryzacji – tak Kover opisuje swoją dotychczasową współpracę z poprzednikiem.

W trakcie wdrożenia do nowego stanowiska Head of Europe będzie szkolona przez von Petza.

Kovar ma 45 lat, a w ostatnim czasie była kluczową osobą w zmianie strategii John Deere z dostawcy sprzętu w firmę technologiczną.

Dorastała na farmie mlecznej w stanie Wisconsin w USA. Zatrudniona w firmie John Deere jest od 2000 r. Na swojej ścieżce zawodowej pełniła funkcję liderki, blisko współpracowała z czterema regionami Johna Deere’a. Kluczowe role dotyczyły sprzedaży, marketingu, obsługi klienta i rozwoju produktów. W minionych latach blisko współpracowała z Markiem von Pentzem.

Jako szef sprzedaży maszyn rolniczych na Europę, przeniesie się wraz z rodziną do Mannheim w Niemczech.