Program maszyny zastępczej PowerGard Protection Plus dotyczący ciągników – jest przeznaczony dla właścicieli traktorów z silnikami 6-cylindrowymi o mocy od 145 KM, a więc począwszy od modelu 6145R.

- Jeśli ciągnik, którym pracuje rolnik zatrzyma się, dealer ma obowiązek usunięcia usterki w czasie 48 godzin od jej zgłoszenia. Jeśli w tym czasie nie zostanie ona usunięta i maszyna nie zacznie pracować, dealer zapewni maszynę zastępczą – mówi Karol Zgierski, specjalista ds. produktu z John Deere Polska.

Jest to program, w którym gwarantujemy maszynę zastępczą w określonych warunkach. Do jego działania potrzebny jest: wykupiony pakiet PowerGard Protection Plus o określonej specyfikacji i ochronie elementów ciągnika, aktywny pakiet JDLink oraz wykupiony kontrakt obsługowy i pakiet serwisowy FarmSight, który zapewnia dealerowi stałe, zdalne monitorowanie maszyny.

W przypadku usterki krytycznej, uniemożliwiającej traktorowi pracę – poruszanie się, w zastępstwie ciągnika użytkownik otrzyma maszynę zastępczą. Traktor zastępczy ma mieć parametry robocze na poziomie co najmniej zbliżonym co użytkowana maszyna.

Okres trwania programu PowerGard Protection Plus został przewidziany maksymalnie na 6 lat (w tym jest rok fabrycznej gwarancji) lub 6 tys. godzin. Cena pakietu zależy od indywidualnych ustaleń z klientem, ponieważ pakiet może być dopasowany do specyfiki wykorzystania maszyny w danym gospodarstwie – w umowie może być np. zadeklarowane że traktor rocznie będzie pracował do 500 godz., wtedy cena pakietu zostanie odpowiednio obniżona. Za cenę pełnego pakietu PowerGard Protection Plus na duży ciągnik serii 6R w maksymalnym zakresie czasowym (łącznie 6 lat) i godzinowym trzeba przyjąć około 40-42 tys. zł. Do tego trzeba doliczyć kontrakt FarmSight (800-2000 zł w zależności od wykupionych opcji) oraz standardową, okresową obsługę serwisową.

Jak zapewniają przedstawiciele John Deere, program ciągnika zastępczego już funkcjonuje.