Placówka znalazła siedzibę w kompleksie biurowym Bussines Garden w Poznaniu. Oficjalnego otwarcia centrum dokonali w poniedziałek Christoph Wigger, wiceprezes John Deere ds. sprzedaży i marketingu, Region 2 (Europa, Afryka Północna, Bliski i Środkowy Wschód), Tanya Knickel, dyrektor ds. obsługi finansowej, Katarzyna Sobocińska, zastępca dyrektora w Biurze Obsługi Inwestorów Miasta Poznania i Mirosław Leszczyński, prezes zarządu John Deere Polska.

– Polska to dla nas perspektywiczny i przyjazny rynek, o czym świadczy nasza kolejna inwestycja. To kolejny krok do dalszego rozwoju w Polsce, kraju, w którym już odnosimy sukcesy na rynku maszyn rolniczych – mówi Christoph Wigger. – Poznań jest ważnym ośrodkiem akademickim w Polsce, z którego na rynek pracy trafiają wykształceni w rozmaitych dziedzinach absolwenci. Ponadto stolica Wielkopolski jest doskonale zlokalizowana z punktu widzenia granic Unii Europejskiej – dodaje.
W przyszłym roku w poznańskim centrum JD pracę znaleźć ma około 80 fachowców z różnych dziedzin, a w ciągu dwóch lat obsada pracowników zwiększona ma zostać do 120 osób. John Deere chce rekrutować specjalistów spośród absolwentów poznańskich uczelni. W tym celu nawiązał już współpracę z Uniwersytetem Przyrodniczym i Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

– Do zadań nowo utworzonej placówki, należy globalna obsługa fabryk i produktów John Deere w różnych obszarach, takich jak: finanse i księgowość, logistyka czy kadry – mówi Mirosław Leszczyński, Prezes Zarządu John Deere Polska. - Specjalistów z tych dziedzin zaczęliśmy już rekrutować.
Poznańskie centrum przejmie również koordynację prac, związanych z przygotowaniem instrukcji technicznych czy komunikatów na wyświetlacze dla produkowanych maszyn. Poszukiwani więc będą zarówno pracownicy z biegłą znajomością języków obcych, jak i wykształceniem technicznym i rolniczym.

Polskie Centrum Usług Biznesowych John Deere to już druga poważna inwestycja amerykańskiej firmy w Wielkopolsce. Pierwszą z nich było stworzenie centrum szkoleniowego i oddziału sprzedaży na Polskę, który jest zlokalizowany w Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem. Jak mówi Piotr Dziamski, kierownik marketingu John Deere Polska, po przeniesieniu działu finansowego do Poznania, placówka w Tarnowie będzie mogła skupić się na działaniach szkoleniowych, sprzedażowych i obsłudze rolników.