Zintegrowany system Machine Sync wprowadzony został na rynek przez markę John Deere w 2012 r. Do tej pory John Deere pozostaje jego jedynym dostawcą.

Na czym polega działanie systemu? Synchronizacja oparta na globalnym systemie nawigacji satelitarnej (GNNS) umożliwia kombajnom automatyczne sterowanie prędkością i kierunkiem jazdy ciągników z przyczepami względem kombajnu. Wyjaśnienie działania systemu znajdziecie taż w poniższym filmie.

 

Technologia ma zastosowanie teraz nie tylko w przypadku kombajnów zbożowych, ale także we wszystkich procesach żniwnych, w których uprawy są w sposób ciągły ładowane do przyczep. W rezultacie rozwiązanie jest teraz dostępne w sieczkarniach polowych i ciągnikach.

Ale to nie wszystko. Technologia będzie mogła być także wykorzystana przez rolników używających zaczepianych kombajnów do zbioru ziemniaków, marchwi i innych warzyw. System zapewnia również istotne wsparcie dla producentów warzyw podczas operacji sadzenia, przyczyniając się do wzrostu wydajności.

Działanie systemu Machine Sync wymaga telematyki JDLink, odbiornika satelitarnego StarFire i wyświetlacza Premium 4. generacji z aktywacją automatyzacji. Według przedstawicieli marki większość użytkowników wybiera wszystkie te elementy jako fabryczne wyposażenie przy zamawianiu nowego ciągnika lub maszyny samojezdnej, są one jednak dostępne również jako opcje modernizacji.

Bogata oferta maszyn nowych i używanych na Gieldarolna.pl