W październiku już po raz czwarty z rzędu marka John Deere znalazła się na czele zestawienia najczęściej wybieranych ciągników rolniczych. Zarejestrowano 183 sztuki traktorów tego producenta. 

- Od kilku miesięcy mimo braku funduszy wspierających rolników w inwestycjach widzimy rosnące zainteresowanie ciągnikami John Deere poniżej 100 KM. W październiku zarejestrowano 99 ciągników John Deere z tego segmentu mocy. Cieszy nas to tym bardziej, że nasi Klienci obok produktu doceniają wysoką jakość obsługi zapewnianą przez Dealerów John Deere. Obecnie posiadamy aż 55 punktów sprzedaży i serwisu maszyn rolniczych John Deere w Polsce. Serdecznie dziękujemy Klientom za obdarzenie nas największym zaufanie wśród wszystkich producentów ciągników rolniczych w kolejnym miesiącu - mówi Piotr Dziamski, szef marketingu John Deere Polska.

Tak jak w ostatnich miesiącach New Holland był drugą najchętniej kupowaną marką. Rolnicy dokonali 170 rejestracji ciągników z niebieską maską. Pierwszą trójkę zamyka Zetor, który ma na koncie 157 sztuk sprzedanych maszyn.

W październiku tylko dwie marki uzyskały sprzedaż lepszą niż przed rokiem. Aż 47 sztuk więcej sprzedała japońska Kubota, co dla tej marki stanowiło wzrost o ponad 260 proc. Drugą marka, która poprawiła swój październikowy wynik w porównaniu do 2012 roku był Belarus (+3 szt.).

Kubota miała również największy przyrost sprzedaży od początku br. Na tle pozostałych maszyn wyróżnia się również Ursus, który obok japońskiej Kuboty był jedyną marką odnotowującą wzrost sprzedaży od stycznia do października 2013 r. (+10,7 proc.).

Wśród najpopularniejszych modeli króluje Zetor Major 80 marki Zetor. Zarejestrowano 55 sztuk tych ciągników, czyli o osiem więcej niż przed miesiącem. Drugie miejsce ma sadowniczy model L5040 Kuboty. Na trzecim miejscu debiutuje TD 5.105 marki New Holland ex aequo z ciągnikiem 8024 produkowanym przez Ursusa. Oba modele zakupiono w ilości 18 sztuk.