Amerykański koncern uplasował się na czterdziestym miejscu listy najbardziej podziwianych firm. Lista jest tworzona przez magazyn Fortune na podstawie oceny ponad 1400 firm z całego świata oraz ankiety przeprowadzanej wśród światowych liderów biznesu.

Fortune bierze pod uwagę tysiąc największych firm z USA i spoza granic, które znajdują się w globalnym rankingu „Fortune 500" - spółek o rocznych przychodach ponad 10 mld dolarów. W tym roku na czele listy znalazły się spółki Apple, Google i Amazon.com.

- Uplasowanie się na liście najbardziej podziwianych firm świata jest świadectwem zaangażowania i poświęcenia pracowników Deere & Company na całym świecie - powiedział Samuel R. Allen, prezes i dyrektor generalny firmy John Deere. - Dzięki umiejętnej realizacji naszej strategii rozwoju i planów operacyjnych, pracownicy John Deere na całym świecie z powodzeniem służą naszym klientom, których praca związana jest z uprawą ziemi.

Wstępny ranking 1 400 firm wyłoniono na podstawie oceny innowacji, zarządzania ludźmi, jakości produktów, wartości firmy, jako inwestycji długoterminowej, sytuacji finansowej, utrzymania pracowników, odpowiedzialności społecznej, wykorzystania aktywów oraz globalnej konkurencyjności.

W ramach tego rankingu ostatecznie stworzono 57 list firm z różnych branż. W 2013 r., John Deere zajął drugie miejsce na liście maszyn przemysłowych i rolniczych.

Deere & Company produkuje maszyny rolnicze i ich wyposażenie, jak także wiodącym dostawcą maszyn budowlanych, leśnych i do pielęgnacji terenów zielonych. Firma zatrudnia około 67 tys. pracowników na całym Świecie. W roku finansowym 2012, koncern osiągnął obroty na poziomie 36,157 mld dolarów.