Gra, której premiera miała miejsce 20 listopada br. dostępna jest na PlayStation 4, Xbox One oraz komputery PC. Jedną z ciekawszych jej cech jest właśnie obecność maszyn amerykańskiego giganta.

W grze będzie można wcielić się w operatora ciągników następujących serii: 6R, 6M, 7R, 8R oraz 8RT. Co więcej, sterować będzie można również kombajnami, m. in. T560i, a jak zapewniają twórcy z Giants Software, to nie koniec atrakcji związanych z obecnością marki w grze. Gracze mogą liczyć na kilka niespodzianek.

W grze będzie również możliwość kontrolowania poziomu zużycia paliwa, a także zainstalowania dodatkowych modułów ograniczających zużycie.

Fani docenią z pewnością fakt, że wszystkie maszyny w grze Farming Simulator są odwzorowywane z dbałością o każdy detal. To proces, który wymaga od twórców mrówczej pracy. Programiści otrzymują od producentów szczegółowe specyfikacje techniczne maszyn, a dodatkowo oddelegowani fotografowie dokumentują różne elementy, dzięki czemu każdy detal w grze wygląda jak autentyczny.

Co więcej, specjaliści z Giant Software regularnie czytają fora internetowe, komentarze w mediach społecznościowych i reagują na sugestie graczy odnośnie wyglądu poszczególnych maszyn, stale je doskonaląc.

Obok maszyn John Deere, w grze będą dostępne oczywiście również modele wielu innych marek.
Dodatkowo jak mówi Michał Łowigus, PR manager CDP, oficjalnego dystrybutora gry w Polsce w Farming Simulator 19 wprowadzono dwa nowe środowiska: Amerykę Północną i Europę, gdzie gracze będą mieli możliwość założyć i rozwijać własne gospodarstwo rolne. W grze pojawią się także maszyny do uprawy owsa i bawełny.

Twórcy gry wzbogacili również tryb chowu i opieki nad zwierzętami. Do grona zwierząt hodowlanych znanych z poprzednich części gry (trzoda chlewna, krowy, owce i kurczaki) dołączą konie, a co za tym idzie jeździectwo, co pozwoli przemierzać rozległe tereny wokół farmy konno, a także trenować je tak, aby później sprzedawać z zyskiem, przewożąc za pomocą nowych, specjalnie do tego przeznaczonych przyczep.

W grze dostępny będzie również tryb multiplayer online, który pozwala grać czterem graczom w dwóch opcjach: współpracy przy bieżącej pracy gospodarstwa oraz w trybie rywalizacji gdzie każda drużyna wykonuje misję polegającą, np. na skoszeniu fragmentu pola kombajnem, zebraniu pozostałej słomy za pomocą prasy oraz załadowaniu balotów słomy na przyczepy transportowe.