W440T to kombajny przeznaczone dla mniejszych, indywidualnych gospodarstw, charakteryzujące się nieskomplikowaną konstrukcją Kombajny W440 to owoc umowy z fińskim producentem Sampo Rosenlew Ltd. Maszyny wypełnią segment mniejszych maszyn żniwnych, których brakowało w ofercie amerykańskiego koncernu biorąc pod uwagę specyfikę powierzchni dużej części polskich gospodarstw.

Podjeliśmy decyzję o podjęciu sprzedaży małych kombajnów gdyż szacujemy iż rynek tych maszyn ciągle będzie duży - powiedział Christoph Wigger, wicedyrektor ds. sprzedaży i marketingu Deere & Company.

-Maszyny charakteryzują się układem sześciu klawiszy wytrząsaczy i dużą powierzchnią separacji ziarna. Kombajny będą dostępne w dwóch wersjach: W440 i W440 PTC, czyli z bębnem młócenia wstępnego, a więc w sumie będą tu trzy bębny - mówi Mateusz Janicki z John Deere Polska.

Szerokość bębna młócącego wynosi 133 cm, natomiast obszar aktywnej separacji to 0,62 m2 lub 1,03 m2 z PTC.

- Powierzchnia separacji w przypadku kombajnów z trzema bębnami (PTC) to ponad 1 m2. W tej klasie kombajnów to największa powierzchnia aktywnej separacji - przekonuje Janicki.

Wersje standardowe kombajnów W440 wyposażone będą w zbiornik na ziarno o pojemnośći 6,5 tys. litrów. Zbiorniki wersji W440 PTC pomieszczą aż 8000 litrów ziarna. System rozładunku zapewnia opróżnianie zasobników z prędkością 100 litrów na sekundę.

Maszyny są napędzane silnikami o mocy238 KM.Heder dostępny jest w szerokości roboczej 5,5 m.

Sampo Rosenlew Ltd wchodząc w kooperację z John Deere, rozwiązało wcześniej umowę z Grupą AGCO, która została zawarta w 2011 r.

Modele demonstracyjne kombajnów W440 będą wprowadzone jeszcze w tym roku. Oferta sprzedażowa ruszy od przyszłego roku. W tej chwili cena nie została jeszcze ustalona.