Nowa opcja wyposażenia dla przyczep Joskin Drakkar pozwala zwiększyć produktywność i rentowność na polu, dzięki skróceniu czasu wyładunku zboża. Cały system składa się z dwóch części. Przenośnik taśmowy, w który wyposażone są wszystkie przyczepy Drakkar transportuje materiał do pierwszego poziomego ślimaka zajmującego całą szerokość drzwi i napędzanego pompą hydrauliczną (50 l/ min.) Poziomy ślimak podaje transportowany materiał do ślimaka pionowego, zwiększając wydajność przenoszenia masy. Zadaniem głównego ślimaka napędzanego z pompy o wydajności 150 l/min jest przenoszenie materiału poza skrzynię.

Urządzenie ślimakowe do przeładunku zastępuje tylną klapę maszyny. Ma ono średnicę 500 mm i długość 4,6 m. Jego parametry umożliwiają wyładunek 450 ton materiału na godzinę. Ślimak wyładowczy wyposażony jest w układ czytelnego sterowania z panelem sterującym, dzięki któremu można je obsługiwać z kabiny ciągnika. Urządzenie jest składne hydraulicznie i można je bezpiecznie przewozić. W przypadku konfiguracji przyczepy z opisywanym urządzeniem dołączone są do niej również drugie drzwi, aby można ją było użytkować bez urządzenia ślimakowego.

Dzięki temu rozwiązaniu do przeładunku, przyczepy Drakkar są jeszcze bardziej wszechstronne i jak gwarantują przedstawiciele belgijskiego producenta rentowność ich użytkowania znacznie się zwiększa.