Nowy element wyposażenia wozów asenizacyjnych o nazwie Joskin Jumbo, ma średnicę 8 cali i może być zamontowane zarówno z lewej, jak i z prawej strony wozu asenizacyjnego. Ramię sterowane jest poprzez siłownik dwustronnego działania, który zasilany jest bezpośrednio z hydrauliki ciągnika. W pozycji transportowej, ramię jest blokowane za pomocą haka mocującego, tak jak w przypadku innych ramion Jumbo.

Nowe ramię pompujące boczne jest dostępne do wozów asenizacyjnych Volumetra, Delta2, Modulo2 oraz Tetrax. Zadaniem ramienia hydraulicznego w wozach jest skórcenie czasi podłączania do węży i poprawa komfortu ich obsługi.

Wraz z nowym ramieniem pompującym Jumbo Joskin zaprezentował system mocowania lejka do ramion pompujących. Podłączanie zapewniają trzy punkty: dwa górne haki oraz dolne mocowanie sprężynowe służące także jako zabezpieczenie. Po odblokowaniu mocowania i opuszczeniu ramienia, lejek ustawia się na podłożu.

Nowy jest również układ mocowania lejka, który ułatwia jego ustawienie w miejscu pompowania, a tym samym skraca czas przygotowania układu do pompowania.