Nowa hala „Joskin Technic Center” ma powierzchnię 2,5 tys. m2. Firma udostępnia w niej praktycznie całą paletę maszyn z oferty firmy. Oficjalne otwarcie obiektu miało miejsce 2 marca br. - Ta hala nie jest przeznaczona wyłącznie na potrzeby fabryki. Ona jest przeznaczona dla Was, abyście jako nasi dealerzy mogli zaprosić tutaj swoich klientów i zapoznać z maszynami. Powstała ona również po to, abyśmy mogli przeprowadzać różnego rodzaju szkolenia i spotkania branżowe – tłumaczy Rene Xavier Gerard, członek zarządu Joskin Polska.

- Jestem dumny, że mogę współpracować z Polską i cenię otwartość Polaków. Jestem dumny z tego, co zbudowaliśmy tutaj w Trzciance – mówi Victor Joskin, właściiel firmy. – Z całego serca chciałbym się poświęcić i zapewnić o dostarczeniu doskonałej jakości sprzętu rolniczego – także w odpowiednich cenach – zapewnia właściciel firmy, dodając, że ceny oferowanych maszyn będą w przyszłości bardziej zbliżone do konkurencji. Według niego, duży popyt na produkty Joskin w Polsce wynika z powstawania i wzmacniania pozycji mniejszych i średnich gospodarstw, podczas gdy na Zachodzie mniejsze gospodarstwa tracą rację bytu na poczet największych.

Jednocześnie Victor Joskin wypowiada się na temat kolejnych inwestycjach w fabrykę w Trzciance. Jeszcze w tym roku ma powstać trzecia linia lakiernicza z malowaniem proszkowym, cztery linie spawalnicze i dwie linie do montażu maszyn. Ponadto fabryka wyróżnia się jedną z największych w Europie ocynkowni.

Oficjalne otwarcie hali ekspozycyjnej zostało połączone ze spotkaniem z dealerami maszyn i podziękowaniem za dobre wyniki sprzedaży. - Chciałbym jeszcze raz podziękować naszym dealerom za dobrą sprzedaż. Dzięki Wam jesteśmy liderem w Polsce i w Europie – powiedział Rene Xavier Gerard

Joskin to rodzinna, belgijska firma, w skład której wchodzą cztery zakłady, w tym jeden odział polski w Trzciance. Zatrudnienie w całej grupie to około 730 osób 91,738 mln euro. W Polsce jest zatrudnionych 325 osób. Powierzchnia całego zakładu to 22 ha, w tym hale produkcyjne zajmują aż 4,7 ha. Łączny obrót ze sprzedaży maszyn polskiego oddziału to 156 mln zł.