Wystawa potrwa cztery dni.  Pierwsze dwa dni wystawy, czyli czwartek i piątek będą mieć charakter biznesowo-edukacyjny. Będą to dni sprofilowane, ale wstęp na wystawę w te dni, a także w sobotę i niedzielę będzie, jak zawsze, bezpłatny i otwarty dla wszystkich. Na wszystkich przybyłych czekać będą darmowe parkingi. Również nieodpłatnie każdy otrzyma katalog wystawy nie tylko z mapą wystawy, ale wieloma przydatnymi informacji dla każdego rolnika i jego gospodarstwa.

Na wystawie jak co roku pojawi się redakcja Farmera tym razem w rozszerzonym składzie, a więc zwiedzający będą mieli okazję zasięgnąć porad także z zakresu produkcji roślinnej i zwierzęcej  od wybitnych specjalistów. Ponadto na naszym stoisku pojawi się kilka niespodzianek, o których będziemy informowali już wkrótce.   

Czwartek 20 września 2018 ma być "Dniem branżowym". To jedna z wprowadzonych w tym roku przez organizatorów nowości. Tego dnia każdy firma będzie miała szansę zaprezentować swoją ofertę przed licznym gronem zaproszonych partnerów biznesowych, przedsiębiorców rolnych i innych osób związanych z branżą. Będzie to dobra okazja do autoprezentacji i nawiązania nowych kontaktów a także dzień przeznaczony dla mediów, dealerów oraz zagranicznych odbiorców. 

Piątek 21 września 2018 – tradycyjnie już będzie „Dniem dla szkół”. Jak co roku organizator zapewnia dofinansowanie przyjazdów grupowych przy czym dofinansowanie dla szkół, możliwe będzie tylko w przypadku organizacji wyjazdu w piątek. Dlatego szkoły szczególnie zapraszane są na wystawę właśnie tego dnia. Już o godz. 10:00 rozpocznie się finał ogólnopolskiego konkursu „Mechanik na Medal”, a zaraz po nim o godz. 11:30 finał konkursu przeznaczonego dla uczniów mechanizacji rolnictwa „Młody Mechanik na Medal”. Najlepsi rywalizować będą o cenne nagrody. W tym roku po raz pierwszy sponsorem konkursu jest firma SSAB.

W piątek planowane jest również debata tematyczna pt.: „Agrotronik – zawód w dużymi perspektywami? Czy warto kształcić się w tym kierunku, szanse na rynku pracy.” Tuż przed nią, na konferencji prasowej zostanie zaprezentowany pierwszy rozdział podręcznika, którego wydawcą będzie Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych pt.: „Systemy agrotroniczne”. Izba odpowiadając na zapotrzebowanie branży podjęła się trudu wydania podręcznika dotyczącego mechanizacji rolnictwa, który odpowiadać będzie aktualnemu poziomowi wiedzy i rozwojowi techniki rolniczej.  Na debatę oraz prezentację podręcznika organizator szczególnie gorąco zaprasza nauczycieli oraz uczniów, którzy tego dnia odwiedzą wystawę.

Piątek to również pierwszy dzień pokazów. W tym roku po raz pierwszy będą one przeprowadzone w nowej formule. Na polu pokazowym zostaną zaprezentowane maszyny do uproszczonej uprawy roli i siewu. Prezentowane będą również rozsiewacze nawozów mineralnych oraz ciągniki przystosowane do zabiegów agrotechnicznych pracujące w systemie rolnictwa precyzyjnego.

Sobota i niedziela 22-23 września, to „Dni dla wszystkich  zwiedzających.” W tych dniach również odbywać się będą pokazy rolnictwa precyzyjnego oraz prezentacje maszyn na pasie startowym.

Specjalnie dla rolników odwiedzających wystawę czynne będą punkty konsultacyjne Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz KOWR i ARiMR, gdzie każdy będzie mógł uzyskać wszelkie informacje i odpowiedzi na nurtujące pytania. W trakcie wystawy organizator przewiduje również organizację debat tematycznych. Jedna z nich nawiązująca do jubileuszu wystawy poświęcona będzie rozwojowi polskiego rolnictwa w ostatnich latach oraz tego, jakie stoją przed nim perspektywy, przedmiotem drugiej, będzie wciąż nurtujący rolników temat dotyczący realizacji płatności w ramach PROW.

W ciągu 20 lat  Agro Show gościła setki tysięcy, polskich rolników i w znacznym stopniu przyczyniła się do unowocześnienia polskich gospodarstw. Wystawa stała się prawdziwym oknem na świat dla ludzi żyjących z pracy na roli, a dawne wojskowe lotnisko w Bednarach stało się miejscem, w którym na własne oczy można zobaczyć najnowocześniejsze maszyny i urządzenia produkowane  na potrzeby rolnictwa. To także miejsce, gdzie można zdobyć fachową wiedzę i porady specjalistów. To wielka, coroczna ekspozycja najnowszej techniki rolniczej, możliwość spotkań z producentami, sprzedawcami oraz najwybitniejszymi specjalistami w branży rolniczej. Nie inaczej będzie i w tym roku. Organizatorzy zapewniają, że obok stałych corocznych punktów programu w nadchodzącej edycji pojawi się wiele nowości. Jedno nie zmieni się na pewno: impreza jest tak pomyślana, by zwiedzającym ułatwić zapoznanie się z jak najszerszą ofertą wystawców.