Impreza odbędzie się w Kamieniu Śląskim i rozpocznie się 14 (piątek), a zakończy 16 czerwca (niedziela). Wystawa łączy statyczną prezentację maszyn na stoiskach z pokazami na specjalnie przygotowanych poletkach i torach. Będzie na nich pracowało około setki maszyn.


Wśród prezentowanych maszyn znajdziemy cały przekrój sprzętu rolniczego. Hodowcy będą mogli również obejrzeć i ocenić około 100 sztuk bydła mlecznego i mięsnego prezentowanego na ringu. Niektóre z nich będzie można kupić. Odbędzie się tu również konkurs młodego hodowcy i szkolenie na temat prawidłowej korekcji racic.

Codziennie przez teren wystawy przejedzie parada największych ciągników. . Na polu odbędą się warsztaty z zastosowania technologii GPS przy oprysku. W ramach paneli dyskusyjnych i seminariów, podejmowane będą tematy takie jak: białkowe żywienie krów, konsolidacja grup producenckich, używane oraz warsztaty poświęcone oszczędności paliwa.

W sektorze Dom i ogród można będzie nabyć produkty lokalnych producentów, skosztować regionalnych potraw, tutaj również przygotowany zostanie plac zabaw dla dzieci.

Udział w wystawie potwierdziło 350 firm. Organizatorzy spodziewają się przybycia 44 tys. gości. Całkowita powierzchnia targów to 38 ha.