Jak mówią producenci kabin do maszyn rolniczych, rynek tych przeznaczonych do Ursusa C-360 jest jednym z największych. Część z zakładów wykorzystuje przy tym pełne możliwości produkcyjne, a na realizację zamówień i tak trzeba czekać nawet do 2 miesięcy.

Postanowiliśmy zatem przyjrzeć się najbardziej popularnym konstrukcjom kabin do Ursusów C-360, które oferowane są polskim rolnikom w różnym wyposażeniu i w cenach od 2 do około 4,3 tys. zł.

Naglak

W ofercie firmy Naglak znajdziemy w zasadzie 2 typy kabin: „Standard" i „Nowe oblicze". W obu przypadkach standardem są: 2 lusterka, wycieraczka szyby przedniej i tylnej, zasłona przeciwsłoneczna, lampka wewnątrz kabiny oraz uchylny dach z obiciem tekstylnym.

Kabiny „Standard" są dostępne zarówno z błotnikami, jak i bez. Za podstawową wersję bez błotników trzeba zapłacić 2,8 tys. zł i 3,4 tys. zł z błotnikami. W przypadku kabiny poszerzonej o 16 cm koszt zakupu jest wyższy dla obydwu wersji o 100 zł.

Kabina „Nowe oblicze" to konstrukcja, w której błotniki oraz dach kabiny jest wykonany z tworzywa sztucznego. Ponadto wyróżnia się ona nieco bardziej nowoczesną linią dachu. Za opisywaną kabinę zapłacimy 4 tys. zł.

Bartesko

W ofercie firmy Bartesko znajdziemy jeden model kabiny do Ursusa C- 360, który jest dostępny zarówno w wersji z błotnikami, jak i bez. Standardem dla obu typów kabin są lusterka, tapicerowany i otwierany dach, a także otwierana tylna szyba na siłownikach teleskopowych.
Za dodatkową opłatą producent przewiduje również możliwość doposażenia kabin w oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne.
Za kabinę w podstawowej wersji wyposażenia (bez błotników) zapłacimy niespełna 2,8 tys. zł. Zakup kabiny z błotnikami (prostokątnymi) wiąże się natomiast z wydatkiem 3,3 tys. zł. Dodatkowa instalacja oświetleniowa z lampami roboczymi to koszt 390 zł.

KOJA Stawiski

 

Producent ze Stawisk oferuje dwie wersje kabin z błotnikami lub bez. Standardem dla obu konstrukcji są lusterka boczne, elektryczna wycieraczka przednia, mechaniczna wycieraczka tylna, lampka wewnętrzna, roleta przeciwsłoneczna oraz uchylny dach.

Za dopłatą 310 zł kabina może być doposażona w halogeny robocze. Opcjonalny szyberdach to z kolei wydatek 320 zł.

Za kabinę KOJA bez błotników zapłacimy obecnie 3,3 tys. zł. Element z błotnikami wykonanymi z laminatu kosztuje ponad 3,7 tys. zł.

Gola

 

Jedną z większych ofert kabin przeznaczonych do Ursusów C-360 ma firma Gola Kabiny. Za najtańszy w ofercie model „Tania" bez błotników zapłacimy 2 tys. zł. Ta sama konstrukcja doposażona w tapicerowane błotniki to wydatek 3 tys. zł.

W tej samej kwocie znajdziemy również model „Standard". Standardem dla tej kabiny jest wycieraczka przednia oraz podnoszony dach. Za model „S", który dodatkowo jest wyposażony w wycieraczkę tylną oraz szyberdach, zapłacimy 3,6 tys. zł.

Zbliżonym modelem do wymienionych powyżej jest również kabina „D-lux" w tym przypadku w kwocie 3,5 tys. zł otrzymujemy kabinę z dodatkowymi uchwytami na drzwiach i półką na radio zamontowaną pod dachem.

Najdroższym modelem kabin do Ursusa C 360 w ofercie firmy Gola jest „Tworzywo". W tym przypadku standardem są lampy oraz halogeny robocze, przy czym ich instalacja wykorzystuje osobny układ przekaźników. Kabina cechuje się szerokością 1,4 m, a jej cena to obecnie 4,3 tys. zł.

W przypadku tego modelu kabiny spora jest również lista opcji dodatkowych: uchylane boczne szyby (150 zł), teleskopy gazowe szyby tylnej (100 zł), nagrzewnica montowana w dachu z funkcją wentylacji (950 zł), drzwi otwierane na koło (100 zł), przyciemniane szyby (250 zł), lampa błyskowa (200 zł) czy indywidualny kolor kabiny (100 zł).