Maszyny montowane z przodu i z tyłu ciągnika, zawieszane lub zaczepiane, często ograniczają widoczność podczas jazdy i prac manewrowych. Pomóc mogą tu systemy kamer. Dlatego Amazone, jako wyposażenie dodatkowe dla zbiorników czołowych FT 1001 (ochrona roślin) i FPS/FRS (technika siewu) oraz innych urządzeń, oferuje system kamer Brigade.

System składa się z wytrzymałych kamer, odpornych na trudne warunki oto-czenia oraz monitora i kabli łączących. Kamera BE-800C jest wspomagana przez LED-owe diody podczerwieni, po za tym jest wodoszczelna, odporna na kurz i gorąc.

7 calowy, antyodblaskowy monitor o wysokiej rozdzielczości VBV-770FM, dysponuje także podświetleniem tła. Oprócz tradycyjnego, całościowego obra-zu, może on zostać podzielony na części, umożliwiające jednoczesny podgląd widoku z wszystkich kamer. Do zestawu firma dołączyła wtyczki ułatwiające podczepianie zestawu – praktyczne i odporne na niekorzystne warunki atmos-feryczne.

Amazone wyposażyła system w praktyczne, odporne na wpływy atmosferycz-ne wtyczki w strefie dołączania urządzeń do ciągnika: wystarczy dołączyć ma-szynę włożyć wtyczkę kamery i system jest gotowy do pracy. Monitor i konso-la mogą pozostać w ciągniku i być wykorzystywane przez wiele innych syste-mów.

Zestaw kamer może być wykorzystany w każdych warunkach atmosferycznych oraz w nocy.