Ostatnią edycję Targów Techniki Rolniczej Agrotech w Kielcach. zwiedziło 50 tysięcy osób z całego kraju i zagranicy. W 9 halach wystawiło się 350 firm z 11 krajów.

Przypomnijmy, że rekordowa edycja przedpandemiczna z 2019 r. zgromadziła 75 tysięcy zwiedzających. Wówczas 11 hal Targów Kielce i teren zewnętrzny zajęło 750 firm z 25 krajów. Jak prognozują organizatorzy,  już teraz marcowa edycja zapowiada się dość okazale.

Najwięksi na rynku z premierami na targach Agrotech 2023

Udział w wydarzeniu potwierdzają najwięksi w branży – będą Zetor, John Deere, Class, AGCO z markami Massey Ferguson, Fendt i Valtra.

Deklaracje składają kolejni, zapowiadając stoiska z urozmaiconą ofertą, a wśród nich nowości. Pojawi się między innymi Fendt 700 Vario Gen7 - całkowicie nowy projekt firmy Fendt, który wyróżnia się rozszerzeniem zakresu mocy do 300 KM dla różnorodnych zastosowań.

Silniejsza specjalizacja w produkcji ciągników i maszyn

Producenci podczas ostatnich targów rolnych zwracali uwagę na postępującą specjalizację. Spodziewać się więc możemy nowości dla poszczególnych działów produkcji rolnej.

Sami rolnicy zaznaczali, że nie tylko komfort i efektywność pracy są dla nich istotne, ale też oszczędność - i paliwa, i siły pracowniczej. Stąd potrzeba tworzenia rozbudowanych agregatów, także z siewnikami, albo budowania zespołów maszyn, by za jednym przejazdem  wykonać jak najwięcej robót i takich propozycji również nie zabraknie.

Szeroki przekrój maszyn rolniczych

Podczas wydarzenia zwiedzający przyjrzą się także modelom maszyn uprawowych, zielonkowych, siewnych, do warzyw, sadów, a nawet winnic. Pojawią się potężne kombajny zbożowe i kukurydziane. Ofertę zaprezentują firmy produkujące maszyny do obsługi gospodarstw oraz hodowli zwierzęcych. 

Nowości spodziewać się możemy także w propozycji firm nawozowych, wapna, środków ochrony roślin.  Lata doświadczeń Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej udowadniają, że wystawa Agrotechu co roku zaskakuje.