Co roku w marcu na Targach Kielce spotykają się właściciele gospodarstw, producenci maszyn oraz sprzedawcy nasion roślin rolniczych i pasz. Targi Agrotech to miejsce spotkań wszystkich zainteresowanych branżą rolniczą. Ostatnią edycję targów odwiedziło ponad 75 tysięcy zwiedzających, a powierzchnia wystawy wynosiła 66 000 metrów kwadratowych.

Kieleckie targi Agrotech co roku przyciągają krajowych i zagranicznych liderów branży. Producenci maszyn rolniczych prezentują tu swój najnowszy sprzęt rolniczy, a dopełnieniem oferty są także dystrybutorzy części do maszyn rolniczych. Jak informują organizatorzy, podczas październikowej edycji nie zabraknie również sprzedawców nawozów, pasz, nasion roślin rolniczych oraz środków ochrony roślin.

- Wiele firm, które zadeklarowały swój udział w targach w marcu 2020 r., podtrzymało swoją decyzję, przenosząc swoje stoiska na październikową edycję. W związku z luzowaniem obostrzeń i zielonym światłem dla branży targowej działamy na pełnych obrotach, szykując oferty dla wystawców i plany dla zwiedzających – podkreśla Kamil Perz, dyrektor wydziału Targów Kielce.

Agrotech już jesienią tego roku fot. mat. prasowe
Agrotech już jesienią tego roku fot. mat. prasowe

 

Dla organizatorów tegorocznej edycji priorytetem jest zapewnienie wystawcom i zwiedzającym bezpieczeństwa. Zabezpieczenia, między innymi kabiny dekontaminacyjne, jakie wprowadzono, zdały egzamin podczas wystaw organizowanych w kieleckim ośrodku we wrześniu i październiku ubiegłego roku. Goście i wystawcy przed wejściem na teren targów korzystali z wielofunkcyjnych kabin diagnostyczno-prewencyjnych wyposażonych w funkcje mierzenia temperatury oraz automatycznej dezynfekcji. Podobne zabezpieczenia stosowane będą podczas październikowych targów Agrotech. Jak podkreślają organizatorzy – bezpieczeństwo jest najważniejsze.