Bloczki betonowe Wall Block produkowane są w czterech standardowych rozmiarach różniących się długością: 50 cm, 100 cm, 150 cm oraz 200 cm. Reszta wymiarów jest standardowa i wynosi: szerokość 50 cm, a wysokość 72  cm.

Bloczki o długości 150 i 100 cm występują również w wersji ze ścięciem długości 50 cm po to by można było łatwo budować skosy. W górnej części bloczek ma wypustki w dolnej otwory w które te wypustki się wpasowują. Dodatkowo w górnej części są wykonane otwory pozwalające na montaż liny pozwalającej na łatwe przenoszenie bloczków przy użyciu ładowarki lub tura. 

Zobacz preferencyjne warunki ofert finansowania maszyn!

Aby wybudować cokolwiek z betonowych klocków, najpierw należy zrobić plan zapotrzebowania na bloczki i chociażby prowizoryczny szkic, żeby nie popełnić w ferworze walki budowania. Kolejnym krokiem jest ich zamówienie i ustawianie w żądanym kształcie. Każde 50 cm długości bloczka waży 420 kg. Bloczki układa się bezspoinowo i w każdej chwili można je rozłożyć i zbudować z nich inny kształt boxu. Wall Blocki są również odporne na działanie warunków atmosferycznych.