Już wcześniej w tym roku seria G zdobyła nagrodę Red Dot Design Award 2021 w konkursie Red Dot.

Tym razem ciągnik zdobył nagrodę IF Design Award, który jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów projektowych na świecie.

Najnowsza Valtra serii G, wprowadzona na rynek w zeszłym roku, nadal cieszy się uznaniem. Valtra G135 to jedyny ciągnik, który został nagrodzony w tegorocznym konkursie if Design Award. Członkowie jury pochwalili model G135 jako najlepszy zestaw w swojej kategorii. Już wcześniej w tym roku seria G zdobyła także nagrodę Red Dot Design Award 2021 w konkursie Red Dot: Seria nagród Product Design dla tego samego modelu G135.

Valtra G135
Valtra G135

 - Muszę przyznać, że zwycięstwo, przy tak silnej rywalizacji, konkursu iF Design Award występując z zupełnie nowym ciągnikiem Valtra G135 jest naprawdę oszałamiające. Nigdy wcześniej żadna ta sama maszyna nie zdołała zdobyć nagrody zarówno w konkursie Red Dot, jak i iF design Awards, jednak tak się właśnie stało w 70. rocznicę Valtry, która niezaprzeczalnie jest piękną wisienką na torcie! - komentuje Kimmo Wihinen, menedżer ds. designu i doświadczeń użytkowników (Industrial Design & User Experience) w firmie Valtra.

Jury uznało model G135 za szczególnie innowacyjny model w dziedzinie projektowania, który wyróżnia się z tłumu wspierając markę Valtra. Valtra serii G to „mały gigant”, kompaktowy ciągnik wielofunkcyjny. Seria G łączy w sobie kompaktowe rozmiary ze zwinnością i nowoczesnym designem. Seria G to także doskonały ciągnik do prowadzenia prac z ładowaczem czołowym. Jury doceniło jednocześnie łatwość obsługi ciągnika.

- Było nam również szczególnie miło, że jury chwaliło nie tylko udany i niepowtarzalny projekt serii G, ale także jego funkcjonalność. Docelowo są to maszyny robocze, a my naprawdę dużą wagę przywiązujemy do użyteczności i wydajności pracy, co ma także duży wpływ na codzienne życie i pracę naszych klientów. Na przykład bardzo niska osłona silnika, wąska rama przednia, duże panoramiczne okno i łatwy w obsłudze interfejs to nie tylko względy konstrukcyjne. Przede wszystkim kwestie te przyczyniają się do stworzenia zwinnego, kompaktowego i wydajnego ciągnika z ładowaczem czołowym - mówi Wihinen, zwracając uwagę na znaczenie designu.

Warto przypomnieć, że zaraz po premierze w 2020 r. seria G otrzymała tytuł Tractor of the Year 2021. Kabina ciągnika wyróżnia się również innym nagradzanym projektem; chodzi o podłokietnik Valtra SmartTouch, który wcześniej uhonorowano nagrodami Red Dot Design Award oraz iF Design Award.

Jak zapewnia producent, dostawy nowej serii G firmy Valtra idą pełną parą w Europie, a klienci mogą zobaczyć wielokrotnie nagradzany ciągnik u dealerów Valtry lub w wirtualnym salonie Valtry.