Na fotografii mamy uchwyconego najprawdopodobniej nowego John Deere’a typoszeregu 6M w wersji 4-cylindrowej, a dokładniej model 6120M.

>>> Czytaj więcej: Co to za John Deere?

Przypomnijmy – obecna seria 6M składa się 8 typów o mocach nominalnych od 110 - 195 KM. Trzy największe posiadają silniki 6-cylindrowe. John Deere 6M to trochę taki ukłon w stronę klientów, którzy byli bardzo zadowolenie z użytkowania traktorów linii 6020/6030. W porównaniu z maszynami 6R zachowały one starą kabinę, tylne błotniki i światła oraz mniejszą ilość zaawansowanych rozwiązań technicznych (np. mniejszą ilość skrzyń biegów do wyboru). Aby jednak wpisać się w zaktualizowany język stylistyczny marki, otrzymały nowe maski.

>>> Czytaj więcej: Czy tak będzie wyglądała następna generacja John Deere'a serii 8R?

Przyglądając się modelowi z prezentowanego zdjęcia można odnieść wrażenie, że Amerykanie poszli w stronę ciągnika MF 5700 S. Nowa odsłona 6M w wersji 4-cylindrowej ma być maszyną bardziej uniwersalną. Za sprawą ściętej maski zapewne sprawdzi się w pracy z ładowaczem czołowym. Jednocześnie cały czas pozostanie tańszą alternatywą dla 6R.