Massey Ferguson Ideal to zupełnie nowa gama kombajnów, która jak twierdzi producent, została zaprojektowana z wykorzystaniem sugestii bezpośrednio od rolników i operatorów z całego świata. 

Rodzina Ideal obejmuje trzy modele o mocy od 451 do 647 KM, które, zdaniem producenta, powstały z myślą o zapewnieniu jak najwyższego komfortu pracy i najwyższej wydajności.

Od momentu premiery Massey Ferguson z kombajnem Ideal święci triumfy. Na targach Agritechnica 2017 otrzymał srebrny medal DLG za innowacje, został Maszyną Roku 2018 i otrzymał nagrodę publiczności.

– Seria Ideal dysponuje nie tylko największym dostępnym obecnie na rynku europejskim zbiornikiem na zboże, najszybszym tempem rozładunku i największym obszarem omłotu, lecz również wyposażona jest w wiele wyjątkowych nowych funkcji. Jesteśmy podekscytowani, widząc jak ta seria kombajnów Massey Ferguson zdobywa uznanie na najwyższych szczeblach – mówi Francesco Quaranta, wiceprezes ds. sprzedaży, marketingu i zarządzania w koncernie AGCO.

Jedną z takich nowych funkcji kombajnu Ideal jest pełna łączność w postaci kompletnej i automatycznej regulacji – wizualizacji IDEALharvest oraz Real Time Crop Flow (przepływu zbiorów w czasie rzeczywistym). U podstaw serii Ideal leży najbardziej wydajny system przetwarzania spośród wszystkich kiedykolwiek zaprojektowanych przez koncern AGCO. Pozwala on osiągnąć lepsze wyniki w zakresie jakości ziaren i słomy, omłotu ziarna, zapotrzebowania na moc i wydajności zbioru w różnych warunkach – dodaje Francesco Quaranta.

W tegorocznym konkursie Red Dot zgłoszono ponad 6300 produktów z 59 krajów. Wszystkie te produkty zostały ocenione indywidualnie przez międzynarodowe jury składające się z 40 niezależnych ekspertów z branży projektowania. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 9 lipca w Teatrze Aalto w Essen w Niemczech.