Trzy modele  kombajnów Fendt Corus weszły do oferty niemieckiej marki zastępując dotychczasową serię E, w skład której wchodziły dwa modele. Każda z nowych maszyn może być wyposażona w dodatkowy bęben młócący Multi Crop Separator (MCS), co tak na prawdę tworzy ofertę 6 modeli tych maszyn żniwnych.

System MCS przy wysokich plonach zwiększa wydajność zbioru nawet do 20 proc. Daje też większą elastyczność pracy kombajnu i pracy w trudniejszych warunkach. Także przy suchej słomie mamy możliwość regulacji klepiska tak aby ograniczyć niszczenie struktury słomy - zauważa Marcin Tomaszewski, specjalista ds. maszyn żniwnych w Fendt Polska

W kombajnach zastosowano te same silnik co w serii E. W najmniejszym modelu 518 zastosowano jednostkę 4-cylindrową o poj. 4,9 l i mocy 180 KM. W pozostałych (Corus 522 i 526) producent zastosował silniki 6-cylindrowe 7,4 l o mocach odpowiednio: 225 i 260 KM. 

Corus - elektrohydraulika zamiast dźwigni

Różnice w porównaniu do serii E będzie też widać w sterowaniu. We wszystkim modelach zastosowano sterowanie elektrohydrauliczne - nie ma już dźwigni, wszystkim można zarządzać z poziomu podłokietnika.

Zamówienia na kombajny Fendt Corus na bieżący sezon są składane od czasu premiery kombajnów, czyli sierpnia 2022 r. Z kolei zamówienia dotychczasowej serii E zostały zakończone z końcem lipca 2022 .