Stiga Combi 53 SQ BW B to najnowsza propozycja Stiga w tym sezonie. Model ten przeznaczony jest do pracy w średnich i dużych ogrodach. Dzięki systemowi koszenia 4 w 1 użytkownik dowolnie od potrzeb może wybrać jeden z czterech systemów koszenia: do kosza (60 l), koszenia z tylnym lub bocznym wyrzutem, mulczowania.

Kosiarka ma napęd na tylne koła, dlatego do jej prowadzenia nie trzeba używać siły. Model ten posiada także centralną regulację wysokości koszenia, dzięki czemu wysokość na jaką chcemy ściąć trawę można zmieniać jedną dźwignią. Całość napędza silnik Briggs&Stratton 625 XVS.

Dużą zaletą nowego produktu jest również jego szerokość cięcia – 51 centymetrów, dzięki której koszenie ogrodowego trawnika nie zajmuje wiele czasu. To właśnie mocny silnik oraz solidne materiały, z których jest zbudowana pozwalają na komfortowe użytkowanie i czynią pracę przyjemnością.

Stiga Combi posiada galwanizowane podwozie, przez co jest odporna na uderzenia kamieni. Do budowy kół użyto najnowszego materiału o nazwie Dryflex – tworzywa, charakteryzującego się dużą twardością i odpornością na zużycie. Ponadto kosiarka wyposażona została w praktyczny zderzak chroniący korpus kosiarki przed uszkodzeniem (pełniący również rolę rączki).

Źródło: farmer.pl