- Skrzynie TTV są mniej popularne niż konwencjonalne, ale trochę to się zmienia. Wygoda, komfort obsługi jest nieporównywalnie wyższy. Przykładowo w ciągnikach Agrofarm z przekładnią TTV można ustawić trzy tryby pracy: „Auto", „Manual" i „PTO" - mówi Robert Jarosz z Same Deutz-Fahr Polska.

W trybie „auto" ustawiana jest żądana prędkość i po wciśnięciu gazu obroty są automatycznie optymalizowane do osiągnięcia określonej prędkości.

Kiedy przejdziemy w tryb ręczny („manual"), wtedy joystickiem zmienia się prędkość, mimo utrzymywania obrotów silnika pedałem przyspieszenia na tym samym poziomie. Są tu 4 zakresy prędkości. Przejście między zakresami wymaga jedynie użycia joysticka z przyciskiem.

W opcji „PTO", chodzi o utrzymanie stałej prędkości WOM. - To rozwiązanie jest po prostu rewelacyjne do pracy ze sprzętem zasilanym z WOM. W praktyce wygląda to tak, że gaz nożny służy do trzymania prędkości, a gazem ręcznym ustawiamy sobie pożądane obroty silnika - przekonuje Jarosz.

Ciągniki Deutz-Fahr Agrofarm należą do najmniejszych w ofercie Grupy SDF, w których jest możliwość wyposażenia w rpzekładnie bezstopniową TTV (Agrofarm 420 99 KM i 430 109 KM). W przypadku zakupu ciągnika Deutz-Fahr Agrofarm z przekładnią bezstopniową, koszt doposażenia wyniesie znacznie poniżej 10 tys. zł.