LS Mtron to wiodący koreański producent ciągników z ponad 30 letnią historią. Firma wywodzi się w prostej linii od  bardzo dobrze znanego na świecie przedsiębiorstwa LG.

 W Kielcach można było trafić m.in. na wciśnięty pomiędzy inne maszyny kompaktowy ciągnik LS Mtron R60. Przy szerokości zaledwie 145 cm i dużym (56°) kącie skrętu jego zastosowanie to głównie sadownictwo, ogrodnictwo i gospodarka komunalna.

Maszyna wyposażona jest w 4-cylindrowy silnik Mitsubishi (S4QS) z turbodoładowaniem o pojemności 2505 cm3 i mocy 57 KM. Skrzynia sterowana mechaniczne jest zsynchronizowana, w układzie 12/12, a w opcji 32/16 z reduktorem biegów pełzających umożliwiająca pracę z małymi prędkościami (0,160 km/h).

Ten mały i zwinny traktor charakteryzuje m.in. udźwig tylnego TUZ na poziomie 1252 kg i WOM o prędkościach 540/750/1000 obr./min. Opcjonalnie zastosowany może być WOM środkowy napędzający np. kosiarkę międzyosiową, jak również przedni TUZ i przedni WOM. Traktor jest także wyposażony jest w kabinę firmy Koja oraz koła polskiej produkcji.

 Włodzimierz Nejman, specjalista ds. techniki i serwisu w firmie CMKS Polska, która dystrybucją ciągników LS Mtron zajmuje się od 2011 r., przekazał nam, że na chwilę obecną w stałej ofercie znajdują się opisany model R60 i mniejszy brat R50 o mocy 47KM. Ceny tych maszyn w wersjach z kabinami to odpowiednio 70 000 zł netto i  66 700 zł netto.

Gwarancja na podzespoły napędowe opiewa na 36 miesięcy, a na pozostałe zespoły rok. W ofercie w najbliższym czasie pojawią się ponownie traktorki o mniejszych mocach. Należy wspomnieć, że firma LS Mtron produkuje ciągniki o mocach do  100KM i sprzedaje je z powodzeniem na wymagającym rynku amerykańskim.

 Te zwrotne ciągniki cieszą się popularnością wśród sadowników, a w wersjach bez kabiny wśród ogrodników przy uprawach tunelowych papryki.