Modele 715 i 815 CD Vario uzupełnią paletę wprowadzonych niedawno modeli zgrabiarek dwuwirnikowych z centralnym składowaniem pokosu: 745 i 915 CD Vario. Dzięki temu można teraz wybierać wśród szerokości roboczych od 6,75m do 8,90m.

Hibiscus CD 715 jest wyposażony w mechaniczną regulację szerokości roboczej w trzech zakresach: 6,75, 6,9 i 7,05 m. Pokosy tych szerokości są idealne do zbioru prasami i przyczepami samozbierającymi.

Hibiscus 815 CD Vario ma dwa rotory o średnicy 3,5 m, każdy po 11 ramion. Zgrabiarka ma szerszą ramę, podomnie jak model 915. Pod każdym z wirników znajduje się po sześć kół kopiujących zapewniających ich stabilność.
Vario – maksymalna szerokość robocza i perfekcyjne pokosy
Ze względu na hydrauliczną regulację szerokości roboczej, kierowca ciągnika ma możliwość regulowania szerokości roboczej jak i szerokość pokosów podczas pracy. Ten sam ruch zawieszenia jest wykorzystany do opuszczenia rotora do transportu (do 3,95 m) i równocześnie do jego zabezpieczenia.

Wyjątkową cechą wszystkich czterech modeli CD jest zawieszenie kardanowe przy którym koła są usytuowane delikatnie przed środkiem rotora, co zapewnia stabilność. Przemyślane zamontowanie przedniego koła w pobliżu palców, zapewnia czyste zgrabienie przy czym tylne koło zawieszenia nosi ciężar rotora. Modele 815 oraz 915 są wyposażone w dodatkowe koła tandemowe w z tylu żeby zwiększyć stabilności oraz usprawnić spokojną pracę większych rotorów.

- Myślę że nowe zgrabiarki Hibiscus CD, przyjmą się znakomicie na polski. Mieliśmy sporo pytań od rolników o maszyny, które uzupełnią obecną ofertę zgrabiarek Lely
– mówi Daniel Gosiewski z firmy Adrol z Wiśniewa k. Zambrowa.