Firma Kongskilde oferowała już wcześniej brony rotacyjne Stoneburier, ale przeznaczone były do mniejszych ciągników. Obecnie do oferty wprowadzono masywniejsze modele o oznaczeniu ST 600 w szerokościach roboczych od 180 cm do 305 cm, z którymi mogą współpracować ciągniki o mocy do 170 KM.

Istotą działania maszyny jest wał rotacyjny o odwróconym napędzie, który unosi glebę ku przedniej części maszyny, a następnie przesiewa ją przez sito, które oddziela kamienie i grudki ziemi od gleby. W rezultacie powstaje ustrukturyzowany, równy zagon z dwiema oddzielnymi warstwami, gdzie kamienie spoczywają 8-10 cm poniżej powierzchni gleby.

Maszyna Stoneburier jest wyposażona w elastyczny, gumowy kadłub Flexi Top ze zmienną geometrią. Takie rozwiązanie pozwala, jak zapewnia producent, na uniknięcie najczęstszych wad, które są związane z tego typu maszynami.

Jest to przede wszystkim zapobieganie przyklejaniu się mokrej gleby do kadłuba, obniżenie poziomu hałasu podczas pracy czy też brak trwałych odkształceń ramy spowodowanych uderzeniami kamieni. Guma pochłania energię uderzeń kamieni i energia ta nie jest przenoszona na ramę.

Ważną rzeczą, którą podkreślają przedstawiciele firmy jest również fakt, że gumowy kadłub w przypadku zablokowania maszyny przez kamień zmniejsza nadmierne obciążenie transmisji i ogranicza ryzyko jej uszkodzenia, co w kadłubach stalowych nie jest możliwe. Oczywiście kamienie te nie mogą być zbyt wielkie (producent podaje, że brona sprawdza się najlepiej na glebach z kamieniami do 12 cm średnicy).

Oczywiście kamienie to nie jedyne rzeczy, które Stoneburier może „schować”. Maszyna przykryje również pozostałości poprzedniej uprawy. Pozostałości te ulegają później rozkładowi bez zakłócania siewu, a także umożliwią przyszłej uprawie jej stabilizację przed pojawieniem się chwastów i innych roślin konkurencyjnych.

Końcową sekcję maszyny odpowiadającą za właściwy efekt pracy stanowi wał dogniatający, który w zależności od uprawy może być gładki lub gumowy. Można również zastosować formownicę redlin. Dodatkowo bronę ST 600 przystosowano do współpracy z nadbudowanymi siewnikami rzutowymi, co pozwoli w jednym przejeździe na jednoczesną uprawę i np. wysiew traw.