Zmian wśród oferowanych przez firmę Korbanek maszyn ciąg dalszy. Do grona nowo obecnych marek w ofercie dystrybutora z Tarnowa Podgórnego tj. Rostselmash czy Arbos dołącza włoski Faresin, znany przede wszystkim z produkcji wozów paszowych.

 – W związku ze strategicznymi zmianami w sieci dystrybucji musieliśmy podjąć decyzje o dołączeniu do oferty nowych ładowarek od dostawcy, który da nam na nią wyłączność. Potrzebowaliśmy również maszyn od producenta, który ma ambicje ciągle je ulepszać, a ta ambicja w firmie Faresin działa – wyjaśnia Paweł Korbanek.

 W ofercie spółki Korbanek dostępna będzie cała gama ładowarek Faresin, od najmniejszych modeli 6.26 (w nomenklaturze firmy pierwsza cyfra oznacza zasięg wysięgnika, a dwie kolejne udźwig, a więc w tym przypadku jest to odpowiednio 6 m i 2,6 t) poprzez modele kompaktowe (7.30 i 9.30) i średniej klasy (od 7.30 do 11.35) do ciężkich maszyn dla największych gospodarstw i zastosowań w budownictwie (od 9.55 po 17.45).

Ładowarki, w zależności od modelu, wyposażone są w silniki Yanmar lub Deutz, a producent oferuje różne wersje wyposażenia, m.in. umożliwiające transport z przyczepami czy pracę z narzędziami dzięki montażowi tylnego WOM-u.

– Jeśli chodzi o ładowarki teleskopowe to w ofercie mamy maszyny od najmniejszych do bardzo dużych, a więc całą gamę przeznaczoną na potrzeby produkcji rolnej. Normy jeśli chodzi o tego typu maszyny są coraz wyższe, a my staramy się na nie nieustannie odpowiadać ciągle ulepszając swoje ładowarki – mówi Sante Faresin, prezydent Faresin Industries SPA.

Firma Faresin ma swoją główną siedzibę we włoskim Bregante, a jej początki sięgają 1973 roku. Przez pierwsze lata działalności zajmowała się produkcją części m.in. do kombajnów Laverda, aby w 1983 roku stworzyć pierwszy wóz paszowy. W 2002 roku na podstawie umowy partnerskiej z francuskim Haulotte oferta firmy została wzbogacona o ładowarki teleskopowe, które z powodzeniem produkowane są do dziś. 

Firma Faresin zatrudnia obecnie ok. 160 pracowników. Prawie 98 proc. jej produkcji trafia na eksport w tym m.in. do krajów europejskich, USA, Kanady, Australii i Rosji.