Nowa oferta obejmuje leasing lub uproszczoną procedurę przyznawania pożyczki.Do jej największych zalet należy zaliczyć m.in. niższą marżę w okresie 36-84 miesięcy, możliwość spłat przez 85-120 miesięcy, co stanowi zupełną nowość na rynku leasingu i pożyczek dla rolnictwa, a także dużą elastyczność w konfigurowaniu rat. Przy ocenie kredytowej wymogiem podstawowym jest wykazanie się minimum dwuletnią działalnością rolniczą.

Znany w Polsce i za granicą producent ciągników dołożył wszelkich starań, aby najnowsza forma kredytu była szybka, prosta i komfortowa. Wstępną decyzję o zdolności kredytowej rolnik otrzymuje w ciągu doby od momentu złożenia wymaganych dokumentów.

Klient nie musi sporządzać biznesplanu; dokonuje jedynie prostych formalności. Przy tym wszystkim system ratalny jest na tyle wygodny, że Klient może wybrać długość okresu spłaty kredytu stosownie do swoich możliwości. Raty mogą być więc miesięczne, kwartalne, półroczne, uwzględniające sezonowość prowadzonej działalności lub też tzw. „balonowe”, a więc skorelowane z dopłatami PROW.

Ponadto wszelkie formalności załatwiane są za darmo w domu klienta. Finansowanie fabryczne firmy Ursus nie wymaga również poręczycieli ani zastawu na hipotece, a zabezpieczeniem jest jedynie kupowany ciągnik.

Dzięki tym udogodnieniom oraz dzięki właściwej współpracy autoryzowanego dealera firmy Ursus i przedstawiciela finansowego Siemens Finance, realizacja programu przebiega bardzo sprawnie.

Firma Ursus wkrótce będzie obchodziła swój jubileusz 120-lecia istnienia.