Kosiarki KDTC z centralnym układem zawieszenia, znane są dobrze polskim (i nie tylko) rolnikom. Jak jednak przyznaje sam producent, na tle wielu zalet konstrukcji, brakowało maszyn z szerokim spulchniaczem. Firma rozwiązała ten problem, poszerzając serię o modele z takim spulchniaczem: KDTC 261 S i KDTC 301 S .

Wprowadzone zmiany konstrukcyjne objęły ramę główną kosiarek, która została dostosowana do listwy na szeroki pokos. To rozwiązanie pozwala na zwiększenie wydajności i przyśpieszenie przesychania pokosu. Zmodernizowany został również zespół tnący, wyposażony teraz w przekładnię zintegrowaną z możliwością wyboru obrotów spulchniacza - 700/1000 obr/min. Koleją rzeczy zmianom uległ również układ zawieszenia, w tym – zaczep, ramię ruchome, ramię nośne oraz odciążenie.

Wykorzystanie w modernizacji elementów składowych z innych kosiarek (serii KT i KDD), takich jak rama główna, zespół tnący oraz spulchniacz, to krok w kierunku unifikacji, która umożliwia jeszcze prostszą obsługę i eksploatację maszyn oraz łatwiejszy dostęp do części zamiennych.