Pierwszą generację Herkulesa Krukowiak produkował niemal całkowicie we własnym zakresie. Teraz firma postawiła na nowoczesne podzespoły renomowanych producentów. Na bazie dostarczonego podwozia nabudowywane są układy hydrauliczne, cieczowe, belki, osłony itp.

Co odróżnia nową maszynę od poprzedniego modelu to również większa rozpiętość prześwitów. Herkules drugiej generacji może mieć pod sobą 1,5; 1,6 lub 1,8 m (pierwsza generacja miała tylko 1 m prześwitu). Napęd wszystkich kół jest przenoszony przez silniki hydrauliczne.

Jeśli chodzi o belki polowe, do wyboru są szerokości robocze od 18 do 28 m. Zbiornik może mieć 3 lub 4 tys. l. Za stereowanie układem cieczowym odpowiada komputer Bravo 300S. Sercem maszyny jest silniki Iveco o mocy 175 KM.

Zainteresowanych maszyną, Krukowiak zaprasza na pokazy pracy polowej opryskiwacza, które odbędą się 24 czerwca br. w Redczu Krukowym 8 (zbiórka o godzinie 9:30 na terenie Muzeum Techniki Rolniczej i Gospodarstwa Wiejskiego.

Podczas pokazów, na polu kukurydzy zaprezentowany będzie opryskiwacz samobieżny Herkules o prześwicie 1,8 m, pokaz odbędzie się na polu kukurydzy. Zainteresowani będą mogli zapoznać się z praktyczną stroną użytkowania tego typu opryskiwaczy.

Pokaz dostępny jest dla wszystkich zainteresowanych, jednak organizator prosi osoby chętne o wcześniejszy kontakt celem potwierdzenia udziału (mail: marketing@krukowiak.com.pl lub tel. 603 791 404 lub 603 791 025).