Statuetka Dealera Roku 2022 Claas Polska i pierwsze miejsce, w tegorocznej ogólnopolskiej edycji badania zadowolenia klientów Claas, trafiła do firmy PTH Roltex z Krasnegostawu (woj. lubelskie). 

Na drugim miejscu uplasowało się przedsiębiorstwo Świerkot ze Studzionki k. Pszczyny (woj. śląskie), a na trzecim Agro-Land ze Śmielina k. Bydgoszczy (woj. kujawsko-pomorskie).

Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie statuetki Dealera Roku 2021 trafiły do firm: Agro-As w Grodkowie (woj. opolskie), Agro Sznajder w Olsztynie i także do PTH Roltex.

Jak twierdzą przedstawiciele nagrodzonych firm, radość jest wielka, ale kwestią najważniejszą jest satysfakcja z docenienia ich pracy przez rolników. 

W badaniu wzięło udział prawie 1500 właścicieli lub użytkowników różnych maszyn Claas. Co było brane pod uwagę przez głosujących?

Ocena sprzedaży, serwisu i doradztwa

Producenci rolni, którzy dobrowolnie zgodzili się na udział w badaniu zadowolenia klientów Claas, odpowiedzieli na kilkadziesiąt szczegółowych pytań. Analizowali trzy podstawowe elementy usług:

  • sprzedaż – wiedzę produktową handlowców, proces przekazania maszyny, czas reakcji na zapytania kierowane do działu sprzedaży;
  • serwis – szybkość dojazdu do maszyny, wyposażenie mobilnego warsztatu i jakość samej naprawy;
  • dobór części zamiennych – profesjonalizm w doborze części i tempo realizacji zamówienia.

Statuetkę Dealera Roku 2022 Claas Polska i pierwsze miejsce w tegorocznej edycji konkursu otrzymała firma PTH Roltex z Krasnegostawu (woj. lubelskie) fot. mat. prasowe
Statuetkę Dealera Roku 2022 Claas Polska i pierwsze miejsce w tegorocznej edycji konkursu otrzymała firma PTH Roltex z Krasnegostawu (woj. lubelskie) fot. mat. prasowe

Wynik przeprowadzonych ankiet pozwolił wyłonić Dealera Roku. 

PTH Roltex otrzymał bardzo wysokie noty za doradztwo w doborze modelu i określeniu wyposażenia sprzętu. U tego dealera działa zresztą specjalny zespół, odpowiedzialny za profesjonalne przygotowanie maszyny do wydania oraz jej kalibrację podczas uruchomienia.

Stawiasz na rozwój swojego gospodarstwa? Wybierz najlepsze możliwości!

Firma Świerkot sp. z o.o. – zdaniem rolników – bardzo dobrze pomaga dobrać części zamienne, a jakość wykonanych napraw przez ten serwis i wyposażenie warsztatów mobilnych są na bardzo wysokim poziomie. 

Świetnie wyposażonymi samochodami serwisowymi wyróżnia się również firma Agro-Land sp. z o.o., która skutecznie szkoli operatów maszyn i bardzo szybko reaguje na zgłaszane zapytania Klientów.

Nowy wymiar, czyli bezpieczeństwo żywnościowe

Premiowanie przez Claas swych dealerów nie tylko za wyniki sprzedaży, ale i za jakość usług serwisowych nabierają obecnie głębszego znaczenia. 

Ceny zbóż, kukurydzy czy roślin oleistych długo jeszcze pozostaną na wysokim poziomie. Dlatego liczy się każdy zasiany hektar i każde pole sprzątnięte na czas. To jednak wymaga maszyn, które są optymalnie dobrane pod konkretne potrzeby producenta rolnego oraz  szybkiego serwisu z kompleksowym zasobem części zamiennych.

Dlatego Claas Polska, niezależnie od nagradzania dorocznie trzech najlepszych dealerów, zdecydował się od tego roku wprowadzić jeszcze jeden laur: Lidera Kategorii. Przyznawany będzie on tym firmom, które w badaniu zadowolenia klientów Claas uzyskały najwyższe noty i uznanie użytkowników maszyn w obrębie danej kategorii. 

W kategoriach: serwis, części zamienne oraz sprzedaż, triumfowali odpowiednio: Świerkot sp. z o.o. w dwóch pierwszych kategoriach, z kolei firma PHZ Kalchem sp. z o.o. została doceniona za najskuteczniejszy dział sprzedaży w 2021 r.