Wrześniowa prezentacja maszyn towarzyszących z logiem Kubota nie była większym zaskoczeniem jeśli chodzi o nową markę. Pomarańczowe maszyny uprawowe i zielonkowe to efekt nabycia w maju 2012 roku przez japoński koncern norweskiego Kvernelanda.

Jeszcze w tym roku na terenie Francji oraz Niemiec rozpocznie się sprzedaż maszyn zielonkowych Kubota (wcześniej Kverneland). Polska premiera maszyn zielonkowych z logiem japońskiego producenta planowana jest na targi Agrotech 2015 w Kielcach. Rok dłużej trzeba będzie czekać natomiast na prezentację maszyn uprawowych.

Nowe produkty Kuboty będą dostępne jedynie w punktach dealerskich, które już zajmują się dystrybucją ciągników Kobota. Na rynku pozostaje również marka Kverneland, która w dalszym ciągu będzie dostarczała swoje produkty do swojej sieci dealerskiej.

Nowa sieć sprzedaży maszyn towarzyszących Kubota na chwilę obecną ma być jedynie uzupełnieniem sieci dealerów Kverneland - zapewnia Maciej Rujner, dyrektor zarządzający marką Kubota w Polsce.