Rozwiązania oferowane przez FarmX pozwalają na zwiększenie rentowności gospodarstw poprzez zwiększenie plonów, przy jednoczesnej redukcji zapotrzebowania na siłę roboczą, wodę i energię.

Misja FarmX

Firma świadczy usługi w zakresie zarządzania uprawami przy użyciu zaawansowanego modelowania oraz technologii wykorzystującej sztuczną inteligencję, uczenie maszynowe i czujniki IoT, które dostarczają rolnikowi bieżące dane, analizy i prognozy.

FarmX zostało założone w 2014 r., a swoją siedzibę ma w Kalifornii.

Centrum Innowacji Kubota

Oprócz FarmX, Kubota zainwestowała w dwa inne startupy technologiczne: Advanced Farm Technologies oraz Abundant Robotics. Wszystkie te operacje odbyły się w ramach Centrum Innowacji Kubota, które zostało uruchomione w czerwcu 2019 r.

Zarówno Advanced Farm Technologies, jak i Abundant Robotics zajmują się rozwojem zautomatyzowanych maszyn do zbioru owoców. W przypadku tej pierwszej firmy chodzi o truskawki, a w przypadku drugiej o jabłka.

Dzięki inwestycjom w firmy technologiczne oraz współpracy z tymi podmiotami, Kubota zamierza przyspieszyć rozwój platform rolnictwa precyzyjnego, a to z kolei ma przyczynić się do zwiększenia wydajności i opłacalności prowadzenia gospodarstw rolnych w USA oraz innych krajach.