W grudniu informowaliśmy o inwestycji japońskiej marki w Bloomfield Robotics, a teraz mamy kolejną tego typu notkę. Tym razem Kubota zwiększyła swoją inwestycję w start upie o nazwie FarmX.

Stawiasz na rozwój swojego gospodarstwa? Wybierz najlepsze możliwości!

Amerykańska firma oferuje rozwiązanie do zarządzania gospodarstwem, które ma na celu maksymalizację plonów upraw specjalistycznych.

FarmX zbiera najbardziej szczegółowe i dokładne dane dotyczące lokalnej pogody, naszych upraw, gleby i systemów nawadniających. Korzystając z tych danych i technologii sztucznej inteligencji, FarmX zapewnia hodowcom kompleksowe rozwiązania, w tym szczegółową analizę wszelkich problemów w gospodarstwie, zoptymalizowane zautomatyzowane plany nawadniania, prognozy plonów i właściwy czas zbiorów.

W rezultacie rolnicy, którzy wdrożyli usługi FarmX, są w stanie zwiększyć swoje zarobki i plony, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów, zużycia wody i energii elektrycznej.

Kubota po raz pierwszy zainteresowała się FarmX w kwietniu 2020 r. 

Współpraca i inwestycje w amerykańskie start upy wpisują się w aktualną politykę firmy. Japońska marka utworzyła nowy dział technologiczny w Ameryce Północnej, zajmujący się badaniami i rozwojem rozwiązań zrobotyzowanych oraz autonomicznych.

Północnoamerykańska jednostka badawczo-rozwojowa, założona w mieście Grapevine w Teksasie, zajmuje się różnymi tematami badawczo-rozwojowymi, takimi jak dalsze postępy w rolnictwie opartym na danych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, inteligentnych technologii do budowy autonomicznych robotów oraz pionierskich badań w sprawie maszyn rolniczych napędzanych źródłami energii nowej generacji. Grupa badawcza składa się z ekspertów w wielu dziedzinach, nie tylko z firmy Kubota.