Kuhn Connected Shredder to aplikacja przeznaczona na telefony komórkowe zarówno z systemem Android jak i iOS. Umożliwia ona monitorowanie podstawowych parametrów pracy rozdrabniacza w czasie rzeczywistym.

Rozbudowany monitoring parametrów pracy

Za pomocą mobilnej aplikacji użytkownik może na bieżąco weryfikować wszystkie zdarzenia podczas pracy maszyny np.: poziom wibracji, temperaturę oleju w przekładni czy obroty wałka odbioru mocy. Aplikacja w połączeniu z czujnikami zainstalowanymi na maszynie informuje o odchyłach od wymaganych parametrów.

W przypadku przekroczenia norm rozlega się alarm. Aplikacja przypomina również o rutynowych pracach konserwacyjnych, jak również o konieczności nadzwyczajnej konserwacji w oparciu o ogólny stan maszyny.

Redukcja kosztów użytkowania rozdrabniacza

Uszkodzenie noża lub bijaka, zmniejszenie się obrotów rotora, wzrost temperatury oleju w przekładni, czy chociażby nieprawidłowy kąt pracy ramy może skutkować obniżeniem żywotności łożysk lub rotora. Aplikacja pozwala zatem na redukcję kosztów użytkowania rozdrabniaczy i zmniejszenia liczby przestojów podczas pracy. Jest przy tym prosta w konstrukcji i intuicyjna w obsłudze.

Poprawi organizację prac

Aplikacja posiada lokalizator GPS, a także moduł GSM wraz z kartą SIM, umożliwiając tym samym zdalne kontrolowanie parametrów pracy maszyny. Dodatkowo rozwiązanie Connected Shredder pozwala na lepsze zaplanowanie naprawy, czy przeglądu maszyn, a w przypadku ewentualnej awarii kompleksowe zrozumienie przyczyn problemów.