Rolnicy mogą również wybrać mobilnego asystenta - smartfon o przekątnej ekranu 5,7 cala (wersja "S") lub tablet z ekranem o przekątnej 8 cali (wersja "T"). Obie aplikacje Kuhn Datamix są fabrycznie zainstalowane na urządzeniach.

Kuhn Datamix View

Pod powyższym hasłem kryje się dodatkowy wyświetlacz terminalu wagowego, który jest zawsze w zasięgu ręki. Za jego pośrednictwem rolnicy mają dostęp do głównych funkcji terminali wagowych montowanych na wozach paszowych.

Mowa tu np. o zmianie kolejności składników podczas załadunku czy chociażby o wyświetlaniu masy całkowitej lub częściowej z automatycznym zerowaniem masy netto.

Kuhn Datamix Control

Kuhn Datamix Control przekształca mobilnego asystenta rolnika w główny terminal wagowy. Wszystkie dane z mieszalnika oraz funkcje terminalu wagowego są wyświetlane na tablecie lub smartfonie za pomocą ergonomicznego interfejsu nawigacyjnego.

Za jego pomocą możliwe jest m.in. programowanie dawek pokarmowych, włączanie i usuwanie składników czy definiowanie partii paszy. Dodatkowo istnieje możliwość programowania czasu mieszania dla każdej receptury oraz zarządzania resztkami.

Co więcej, Kuhn Datamix Control pozwala rolnikom na zdalne zarządzenie i dostęp do danych ważenia.

Szeroki wybór maszyn rolniczych znajdziecie na Giełdzie Rolnej.