To już trzecia opcja wyposażenia w zakresie elementów roboczych w bronach wirnikowych. Oprócz standardowych zębów producent oferuje także zęby z powłoką z węglika DuraKuhn, a od teraz również najtrwalsze Durakarb.

Wyjątkowo solidne połączenie

Płytki z węglikiem wolframu są pokrywane proszkami powstałymi poprzez sprężenie i spiekanie kilku składników, w tym wolframu i węgla. Proces produkcji, który spełnia rygorystyczne kryteria, pozwala uzyskać bardzo twardy i wyjątkowo odporny na zużycie materiał.

Zdaniem producenta, tę technologię zastosowano w zębach do bron obrotowych, aby maksymalnie skrócić okres zwrotu z inwestycji nawet w przypadku pracy w najtrudniejszych, zakamienionych warunkach glebowych.

Innowacyjna budowa

Ząb Durakarb jest wyposażony w cztery płytki o całkowitej wysokości 136 mm. Zaokrąglony profil czołowy płytek pozwala na rozcinanie gleby w sposób ograniczający zużycie płaszczyzn bocznych ostrza przy jednoczesnym zachowaniu dobrego przerzucania gruntu.

Warto dodać, że profil płytki nie pogrubia nadmiernie zębów, co zmniejsza zapotrzebowanie na moc. fot. Kuhn
Warto dodać, że profil płytki nie pogrubia nadmiernie zębów, co zmniejsza zapotrzebowanie na moc. fot. Kuhn

Specjalny kształt płytki napawanej na zęby, przypominający literę V, oferuje większą powierzchnię styczną między zębem a płytką. Umożliwia to znaczące ograniczenie ryzyka pęknięcia lub odczepienia płytki w razie uderzenia. Warto dodać, że profil płytki nie pogrubia nadmiernie zębów, co zmniejsza zapotrzebowanie na moc.

Gdzie znajdą zastosowanie?

Nowe zęby z płytkami z węglika Durakarb dostępne w bronach aktywnych h z serii HR 103 / 104, 1003 / 1004 generacji FAST-FIT 2, a także w nowych maszynach z serii HR 1020 / 1030 i 1040 mogą być montowane zamiast standardowych zębów oraz zębów powłoką z węglika DuraKuhn.