Koszenie dużych powierzchni jedną maszyną pozwala na znaczne oszczędności siły pociągowej, paliwa i kosztów pracy. Kosiarka z kondycjonerem FC 13640 RA zapewnia największą szerokość koszenia w ofercie kosiarek Kuhn, wynoszącą od 12,4 do 13,4 m.

Kuhn FC 13640 RA

Zespół koszący z przenośnikiem taśmowym tworzy w jednym przejeździe pokos o szerokości od 1,8 m do 3 m, zbierając paszę z obszaru koszenia ponad 13 m. Dzięki temu rolnik może w pełni wykorzystać potencjał maszyn do zbioru paszy jak np. sieczkarnia. Przenośniki taśmowe mogą być również uniesione aby można było pozostawiać skoszone rośliny w szerokich pokosach.

Kosiarka z kondycjonerem FC 13640 RA zapewnia największą szerokość koszenia w ofercie kosiarek Kuhn, wynoszącą od 12,4 do 13,4 m fot. mat. prasowe
Kosiarka z kondycjonerem FC 13640 RA zapewnia największą szerokość koszenia w ofercie kosiarek Kuhn, wynoszącą od 12,4 do 13,4 m fot. mat. prasowe

Teleskopowa oś, w którą maszyna jest standardowo wyposażona, zwiększa rozstaw kół do pracy na polu, tym samym ułatwiając formowanie szerszego i regularnie ukształtowanego rzędu, co zdaniem producenta zapewnia równomierne suszenie i lepsze pobieranie materiału przez sieczkarnię polową. Dodatkowo szeroki rozstaw kół zapewnia lepszą stabilność maszyny podczas zawracania i na zboczach.

Sprawdź możliwości finansowania używanych maszyn rolniczych!

Kosiarka z kondycjonerem FC 13640 RA została zaprojektowana z uwzględnieniem ochrony gleby przed nadmiernym zagęszczeniem. Dobry rozkład obciążenia, niewielka masa i niskociśnieniowe opony zapobiegają degradacji struktury gleby, nawet w mokrych warunkach.

Wpływ przejazdu maszyny na podłoże jest niewielki, dzięki czemu można zoptymalizować oddziaływanie na glebę. Mniejsze ugniatanie gleby wpływa korzystnie na zwiększenie produkcji paszy.

Belka tnąca Optidisc Elite

Kosiarka z kondycjonerem jest wyposażona w belkę tnąca Optidisc Elite, która zdaniem producenta wyróżnia się wytrzymałością i jakością cięcia w każdych warunkach. Łatwa w obsłudze belka tnąca nie wymaga konserwacji i jest standardowo wyposażona w system szybkiego montażu noży Fast-Fit.

Kosiarka z kondycjonerem FC 13640 RA stanowi propozycję dla rolników poszukujących najwyższej wydajności fot. mat. prasowe
Kosiarka z kondycjonerem FC 13640 RA stanowi propozycję dla rolników poszukujących najwyższej wydajności fot. mat. prasowe

Listwa tnąca zapewnia lepsze nakładanie się na siebie obszarów cięcia pomiędzy dyskami rozbieżnymi oraz większą przestrzeń pomiędzy dyskami zbieżnymi, co według producenta powinno zapewnić lepsze przenoszenie strumienia masy do tyłu belki tnącej.

Różne elementy sterujące maszyną, w tym kosiarką czołową, można łatwo obsługiwać za pomocą terminala pokładowego zgodnego z ISOBUS lub jednego z terminali CCI 800 lub 1200 (dostępne jako opcja). Do sterowania najczęściej wykonywanymi zadaniami można również wykorzystać joystick CCI A3, którego cechą szczególną jest wyświetlanie funkcji na zintegrowanym ekranie joysticka.