Zakup ma być kolejnym krokiem we współpracy, jaka od kilku lat z powodzeniem łączy firmy Kuhn i Rauch. Rozpoczęła się ona od sprzedaży i dystrybucji rozsiewaczy nawozów zaprojektowanych i wyprodukowanych przez firmę Rauch na rynek francuski i inne rynki zagraniczne. Dzisiaj, oprócz rozsiewaczy, ważnym obszarem współpracy między firmami jest również produkcja siewników pneumatycznych. Transakcja nadal oczekuje na akceptację przez zarządy niemieckich spółek konkurencyjnych.

Organizacja, system zarządzania oraz sieci dystrybucji obu firm pozostaną niezmienione. Sieć dystrybucji firmy Kuhn, działająca na pięciu kontynentach, stanowi solidną podstawę dla skutecznej promocji produktów w przyszłości.

Pomimo recesji, sprzedaż produktów firmy Rauch Landmaschinenfabrik osiągnęła wartość 41,8 mln euro w roku finansowym 2009/2010 (kończącym się 31lipca 2010 r.). W firmie zatrudnionych jest 300 osób. We wrześniu 2009 r. wszystkie zakłady produkcyjne zostały przeniesione w jedno miejsce, jakim jest nowoczesny zakład w Baden Airpark.

Grupa Kuhn jest czołowym producentem maszyn rolniczych, wyspecjalizowanym w produkcji narzędzi uprawowych, siewników, maszyn zielonkowych i maszyn do przygotowywania i zadawania pasz oraz ścielenia słomą. Zakłady produkcyjne firmy znajdują się we Francji, Holandii, Stanach Zjednoczonych i Brazylii. Zyski ze sprzedaży netto w 2009 r. wyniosły 630 milionów euro. Firma Kuhn zatrudnia na całym świecie 3150 pracowników.