Kuhn ma oferować wysoką precyzję siewu, która realizowana będzie poprzez lekki i prosty w swojej konstrukcji siewnik punktowy Kosma.

Po pierwsze – niska masa

Wyróżnikiem siewnika Kuhn Kosma będzie sekcja wysiewająca o wadze 95 kg. To pozwoli na zastosowanie ciągników o mniejszej mocy, które z założenia zużywają mniej paliwa, a przy okazji powodują mniejsze ugniatanie gleby podczas siewu.

Zmienny docisk redlic

Konstrukcja sekcji wysiewającej Kosma ma umożliwić dostosowanie docisku redlicy, która adaptować się będzie do aktualnych warunków polowych. Sam docisk będzie mógł być zwiększony o 12,5 lub 25 kg, co pozytywnie wpłynie na precyzyjne utrzymanie głębokości siewu oraz stabilność sekcji podczas siewu.

Kosma TD

Model ten charakteryzuje się ramą z 6 rzędami, która połączona jest ze zbiornikiem na nawóz o pojemności 950 l. W trosce o jak najmniejsze ugniatanie ziemi, maszynę zaprojektowano w ten sposób, by jej środek ciężkości położony był jak najbliżej ciągnika. Siewnik zdaniem producenta waży około 1650 kg i może być wyposażony w mechaniczny lub elektryczny napęd sekcji wysiewających.

Kosma R

Z informacji od producenta wynika, że siewnik Kosma R będzie aż o 300 kg lżejszy aniżeli jego poprzednik z sekcjami wysiewającymi Maxima. Maszyna ta będzie oferowana w szerokości roboczej wynoszącej 6 m i będzie dostępna w wersji 8-rzędowej w przypadku siewu kukurydzy, lub w wersji 12-rzędowej z rozstawem między rzędami wynoszącymi 45, bądź 50 cm.

Siewnik ten w wersji elektrycznej daje możliwość łatwej i sprawnej zmiany ilości rzędu z 8 na 12. Co ważne, taka modyfikacja odbywa się bez konieczności demontażu przekładni mechanicznej.