Do oferty firmy Kuhn dołączyła właśnie nowa seria pługów półzawieszanych Multi Leader XT. Obejmuje ona cztery modele pługów oznaczone symbolami 7E, 8, 8E oraz 9.

Cyfra oznaczająca model informuje potencjalnego użytkownika o ilości korpusów jaką posiada dany model. Tak więc nowa seria pługów może ich mieć od 7 do 9. Natomiast litera E w nazwie modelu oznacza możliwość powiększenia pługa o jeden korpus. 

Pługi do intensywnej pracy

Pługi są dedykowane do pracy z ciągnikami o mocach od 210 do 270 KM, natomiast maksymalna moc ciągnika współpracującego z pługami Multi Leader XT wynosi od 315 do 405 KM.

Każdy z modeli może pracować z rozstawem skib wynoszącym 35, 40, 45, 50 cm. Do wyboru są dwie wersje pługa. Tradycyjna do pracy ciągnika w bruździe oraz wersja On Land, wtedy ciągnik współpracujący będzie poruszać się wszystkimi kołami po caliźnie. Umożliwia to pracę z szerokim ogumieniem lub na kołach bliźniaczych, przy czym wszystkie pługi w wersji OnLand mają możliwość przestawienia i pracy w sposób tradycyjny w bruździe.

Pług można także wyposażyć w ramię do wału by w jednym przejeździe wykonać także konsolidację gleby. Dostępna jest także korekta punktu ciągu co pozwala lepiej wykorzystać moc dużych ciągników współpracujących z pługiem. Wszystko to sprawia, że nowa seria MultiLeader jest dedykowana do pracy w dużych gospodarstwach oraz firmach usługowych i nie straszne jej intensywne użytkowanie. 

Pługi Multi Leader zostały zaprojektowane do intensywnego użytkowania
Pługi Multi Leader zostały zaprojektowane do intensywnego użytkowania

Duże prześwity 

Koło transportowe jest umieszczone w środku ramy. Dzięki temu rozwiązaniu możliwa jest dokładna praca nawet przy krawędziach pól. Standardowy prześwit pod ramą wynosi 80 cm, w opcji można go zwiększyć o 5 cm. Odległość pomiędzy korpusami wynosi 101 cm. Dzięki tym parametrom pług doskonale radzi sobie z przykrywaniem nawet dużej ilości resztek pożniwnych.

Korpusy pługa mogą być wyposażone w zabezpieczenie ścinane lub hydrauliczne non-stop. Wszystkie niezbędne regulacje można wykonać przy użyciu hydrauliki. Natomiast regulacji położenia przedpłużków dokonuje się bez użycia narzędzi.