Performer 3000 jest uzupełnieniem dotychczasowej gamy 4-, 5-, 6- i 7-metrowych agregatów ścierniskowych Performer. Narzędzie jest przeznaczone do współpracy z ciągnikami o mocy od 200 do 350 KM.

Agregat jest przeznaczony do pełnej uprawy gleby podczas jednego przejazdu. Ma więc zastosowanie tam, gdzie po żniwach pozostaje wąskie okno czasowe do wysiewu kolejnej rośliny.

Narzędzie zapewnia głębokie rozluźnienie i doprawienie gleby. Jak zapewnia producent, doskonale radzi sobie ze wszystkimi rodzajami resztek pożniwnych, dzięki możliwości sterowania pracą poszczególnych zespołów roboczych: talerze uprawowe, zęby i wał (mogą pracować wszystkie lub tylko wybrane). Przykładowo, podczas jesiennych zabiegów możliwe jest podniesienie wału.

W maszynie zastosowano m.in. zabezpieczenia hydrauliczne typu non stop z punktem wyzwolenia o nacisku 900 kg. Takie rozwiązanie ma zapewnić stabilną pracę nawet w najtrudniejszych warunkach roboczych.

Performer może być wyposażony w jeden z dwóch wałów w zależności od warunków roboczych: HD-Liner 700 zapewniający silne zagęszczenie lub nowy, podwójny wał z pierścieniami o profilu „U” przeznaczony do powierzchniowego zagęszczenia z jednoczesnym spulchnianiem.

Co ciekawe, Performer 3000 jest jedną z pierwszych maszyn rolniczych z nowym europejskim certyfikatem zgodności z przepisami ruchu drogowego, który dopuszcza poruszanie się z prędkością do 40 km/h.