Maszyna Kuhn Primor 2060 M jest najmniejszą z serii ścielarek, jakie firma Kuhn ma w swojej ofercie. Ta zawieszana konstrukcja ma pojemność 2 m3 i ładowność jednej okrągłej beli o maksymalnej średnicy 1,8 m lub jednej beli prostopadłościennej o maksymalnej długości 2,7 m. Masa samej maszyny wynosi nieco pond 1,4, t, a do obsługi wymagany jest ciągnik o mocy od 90 KM.

Załadunek bel odbywa się dzięki hydraulicznie opuszczanej na podłoże klapie tylnej, a napęd bębna podającego jest realizowany za pomocą systemu Polydrive, w którym pracuje hydraulicznie rozłączany system pasów napędzających bęben podający. Takie rozwiązanie wg. producenta zapewniać ma cichą pracę oraz m.in. dużą elastyczność działania, gdyż bęben podający działa niezależnie od dmuchawy, dzięki czemu wymagana jest mniejsza moc potrzebna do rozruchu.

Jeśli zaś chodzi o sam bęben podający to jego sekcje robocze są montowane na 8 pierścieniach, co pozwala zachować odpowiednią strukturę produktów takich jak kiszonka (brak efektu mielenia). Ponadto kształt i pozycja zębów regulujących przepływ produktu pozwala na rozprowadzenie paszy na całej powierzchni podajnika i jej równomierne podanie do dmuchawy.

Sama dmuchawa wyposażona została w koło składające się z 8 łopatek, z których dwie są dłuższe od pozostałych, co ma powodować wytworzenie różnicy prędkości w wyrzucaniu słomy i wytworzenie tzw. „efektu deszczu”. W połączeniu z wyrzutnikiem ustawionym w jednej linii z dmuchawą słoma, może być rozrzucana na odległość do 18 m po prawej stronie maszyny lub do 13 m po lewej.

Warto również zaznaczyć, że maszynami z serii Primor oprócz ścielenia można również pracować przy zadawaniu pasz takich jak np. sianokiszonka w belach, co może być bardzo przydatne w gospodarstwach specjalizujących się w produkcji bydła opasowego.

Cena zawieszanego Primora 2060 M rozpoczyna się od 75 tys. zł netto.