Nowa maszyna Kultistrip jest odpowiedzią firmy Kverneland na nową technologię uprawy i siewu pasowego strip-till, która coraz częściej jest wykorzystywany w uprawie: kukurydzy, buraka cukrowego, słonecznika czy rzepaku.

Kultistrip jest skonstruowany na solidnej ramie o profilu 180x180x10 mm. Jest to rama sztywna o szerokości 3 m, na której może pracować 4 lub 6 sekcji roboczych z rozstawem od 45 do 80 cm. Każdą z sekcji tworzy 5 narzędzi roboczych.

Pierwszym jest dysk tnący, którego zadaniem jest „otwarcie bruzdy" i pocięcie resztek pożniwnych. Tuż za nim znajdują się koła gwiaździste odpowiadające za usunięcie resztek pożniwnych z uprawianego pasa. Następnie z wykorzystaniem zęba spulchniającego odbywa się zasadnicza uprawa pasów (do głębokości 30 cm), przy czym dostępnych jest kilka rodzajów zębów przeznaczonych na różne gleby. Ostatnią sekcję narzędzi tworzą talerze utrzymujące luźną glebę w uprawianym pasie oraz koła dociskowe zagęszczające uprawiony pas.

Kultistrip może współpracować z przednim zbiornikiem do nawożenia Kverneland Accord DF-1, co pozwala na jednoczesną uprawę i podsiew nawozu w uprawianym pasie bezpośrednio pod korzenie roślin. Regulacja głębokości położenia zęba spulchniającego i tuby aplikującej nawóz odbywa się osobno.