Firma LandStal z miejscowości Przerąb w gminie Masłowice, województwo łódzkie, na rynku maszyn rolniczych działa już od około ośmiu lat. Specjalizuje się w produkcji maszyn uprawowych, w tym tych do uprawy bezorkowej. Swoje produkty wysyła także za granicę, głównie do Rumunii, Serbii oraz Hiszpanii.

Agregat zębowy LandStal Skimmer APB to maszyna przeznaczona typowo do uprawy bezorkowej

Wyróżniony w Częstochowie przez ministra rolnictwa, agregat zębowy LandStal Skimmer 420 o szerokości roboczej 4,2 metra jest członkiem całej rodziny tych maszyn. Obejmuje ona trójrzędowe kultywatory o szerokościach roboczych 2,5 – 3,0 – 3,6 – 4,2 (składany hydraulicznie) metra, mogące pracować na głębokości do 30 cm.

Robert Telus, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wręcza puchar Robertowi Bartnikowi, współwłaścicielowi firmy LandStal, fot. LandStal
Robert Telus, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wręcza puchar Robertowi Bartnikowi, współwłaścicielowi firmy LandStal, fot. LandStal

Ich charakterystycznymi cechami budowy są: 3 rzędy zębów 60 x 25 mm typ Delta lub Terra (demontowalne), zabezpieczenie sprężynowe non-stop lub zrywalne, rząd zgarniaczy sprężystych, hydrauliczna regulacja głębokości pracy oraz wał rurowy o średnicy 560 mm.

W opcji można natomiast dokupić takie elementy jak: rząd talerzy o średnicy 460 mm na zabezpieczeniu gumowym, różnego rodzaju wały, piasty bezobsługowe z uszczelnieniem kasetowym typu SKF, zabezpieczenie mechaniczne z podwójną sprężyną – 600 kg, płyta montażowa do siewnika poplonów oraz podest, a także oświetlenie LED.

Ile kosztuje agregat LandStal Skimmer APB ?

Na XXXII Krajowej Wystawie Rolniczej w Częstochowie wystawiony był akurat agregat bezorkowy LandStal Skimmer APB 300 o szerokości roboczej 3 metrów, który wyposażony był w zęby typu Terra z dłutem napawanym węglikiem wolframu i mocowaniem na dwie śruby, w zabezpieczenie sprężynowe, rząd talerzy równających oraz tylny daszkowy wał ugniatający V-ring. Deklarowane przez producenta zapotrzebowanie mocy wynosi 120 – 170 KM.

Jak poinformował nas Marcin Smolarek z firmy LandStal, tak skonfigurowana maszyna kosztuje 45 tys. zł netto, a ta wystawowa pojechała już do klienta z miejscowości Kłomnice. Dodał również, że agregat bezorkowy Skimmer cieszy się największym zainteresowaniem wśród rolników (wchodzą tu w grę dofinansowania, w tym ekoschematy), a czas oczekiwania na nowa maszynę wynosi 6 tygodni.

Gwarancja na maszyny LandStal z kolei to dwa lata na ramę i rok na elementy robocze.

Przedstawiciel przedsiębiorstwa LandStal zaprosił także na zbliżające się wielkimi krokami targi Agro Show, gdzie zaprezentowane zostaną ciekawe nowości produktowe, w tym siewniki rzędowe.